Uşak’ın İlyaslı köyünde 3 genç askere uğurlandı ve yapılan asker mevlidine UTKGD yöneticileri ve üyeleri de katıldı. Mehmet Keyvanoğlu, kentin gelenek ve göreneklerini tanıtmaya devam edeceklerini söyledi. 

Ilyaslı Asker (1)

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, İlyaslı köyünde yeni 24 tertip gençlerin asker uğurlama mevlidine katıldı. Uşak’ın tanıtımı için çalışmalar yapan Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, burada asker mevlidi ve kınasına katıldı.

Ilyaslı Asker (3)

Uşak Şoförler Odası Başkanı, dönüş yolundaki sürücülere hayati uyarılar yaptı Uşak Şoförler Odası Başkanı, dönüş yolundaki sürücülere hayati uyarılar yaptı

Veysel Telli, Hüseyin Kaan Zengin ve Kerem Boğar için yapılan asker mevlidinde gençlere hayırlı teskereler dileyen UTKGD Derneği yöneticileri, askerler için yapılan duaya eşlik etti. 

Ilyaslı Asker (4)
İlyaslı köyündeki asker mevlidine katıldıklarını belirten Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, bu geleneğin yıllardır devam ettiğini ifade etti.
Askerlerimize hayırlı teskereler dileyen Mehmet Keyvanoğlu, şöyle söyledi:
“İlimizin gelenek ve göreneklerini köy köy gezerek belgeliyoruz. Bunlar yarınki kuşaklarımıza miras olarak kalacaklar. Bazen düğün, nişan ve sünnet düğünü gibi merasimleri, bazen de İlyaslı’da olduğu gibi asker mevlidine katılıyoruz. Bu etkinlikler bizim gelenek ve göreneklerimizi yansıtıyor. Askere giden tüm gençlerimize hayırlı teskereler diliyoruz”.
Keyvanoğlu, değerlerini tanıtmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

FOTOĞRAFLAR: ALPARSLAN DUR

Ilyaslı Asker (2)

Editör: Ali ARASLI