Uşak'ın Bölme mahallesinde kötü kokuların yayıldığına dair bazı vatandaşlardan şikayetler geldi. Bugün bazı okurlarımız, Uşak'ın Bölme Mahallesi'nden kötü koku geldiğine dair şikayetlerinin olduğunu ifade etti. Edindiğimiz bilgilere göre Bölme'nin çevresinde bulanan bazı tarımsal alanlara, tavuk ve diğer türdeki gübrelerin döküldüğü ve bunların kötü kokuya yol açtığı öğrenildi.

UŞAK'IN ÖRNEK BELDESİ BÖLME MAHALLE OLMUŞTU

Uşak İsmetpaşa'daki olaya polisin 30 dakika sonra gelmesi tepki çekti Uşak İsmetpaşa'daki olaya polisin 30 dakika sonra gelmesi tepki çekti

Uşak'ın örnek belediyesi olarak seçilen Bölme, 2019 yılına kadar ayrı bir belediyelik hüviyetine sahipti. Fakat daha önceki belediye yönetimi, beldenin kent merkeziyle artık bütünleştiğini ve bu nedenle bu alanın mücavir alan sınırına alınmasını istedi. 

Bölme Beldesi, 8 Aralık 2015'te yapılan Uşak Belediye Meclisi toplantısında alınan kararla, Uşak Merkez'in bir mahallesi haline geldi. 

Söz konusu karar kapsamında, Çevre, İkisaray, Hacıkadem, Kalfa, Karaağaç, Kuyucak, Muharremşah ve Ovademirler köyleri de köy muhtarlığı tüzel kişiliğinden, mücavir alan sınırına geçti.

BÖLME'DEKİ DEĞERLİ ARAZİLER İŞTAH KABARTIYORDU

Öte yandan Bölme'de bulunan değerli araziler sık sık sosyal ve geleneksel medyada konu oldu. Burada bulunan arazilerin değerli olması nedeniyle bazı spekülatif haberler de gündeme geldi. Bölme'nin yanı sıra Kuyucak ve Muharremşah gibi çevre yolunun geçtiği bölgelerle ilgili de aynı iddialar sürekli gündeme geliyor. Uşak Belediyesi geçtiğimiz günlerde Kuyucak'ta bulunan 3 arsayı açık artırmayla sattı. 

Editör: Ali ARASLI