Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasında oluşturduğu ve ikinci kez satışa çıkardığı 4 adet dükkana yine alıcı çıkmadı. Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa Caddesi’nde bulunan eski hizmet binası arastaya dönüştürüldü ve burada ön cephede 4 dükkan oluşturuldu.

belediye-dükkan2

2’şer katlı 196 ve 236’şar metrekarelik dükkanlara 32, 35 ve 37 milyon TL bedel biçildi. Dükkanlar için ilk ihale 4 Temmuz 2023 Salı günü yapıldı ve bu ihaleye kimse katılmadı. İhaleye katılan olmayınca, Uşak Belediyesi yönetimi, tekrar ihaleye çıktı ve ikinci satış da dün yapılmak istendi. Fakat bu satış ihalesine de hiçbir istekli katılmadığı için tekrar ihaleye çıkılacağı öğrenildi.

belediye-dükkan4

BELEDİYENİN 200 MİLYON TL GELİR HEDEFİ VAR

Uşak Belediyesi’nin son dönemlerde yaptığı satış ihalelerine katılanlar olmuyor. Sadece S plaka satış ihalesine katılanlar oldu ve belediye burada yaklaşık 25 milyon TL gibi bir geliri hanesine yazdırdı. Fakat benzinlik ve dükkan satış ihalesine henüz katılanlar olmadı. Dükkanları talep edeceklerin sarraflar olduğunu düşünen bazı yöneticiler bulunuyor.

belediye-dükkan3

Uşak'ta banka faizine akan para katlanarak artıyor! Evini arabasını satan faize koşuyor Uşak'ta banka faizine akan para katlanarak artıyor! Evini arabasını satan faize koşuyor

Fakat sarraf esnafı, büyük mücevher zincirlerine bağlı olmadan bu tip yerleri almayı uygun görmüyor. Daha küçük bir dükkan da altın satışı yapabildiklerini ve buraya yatıracakları parayı döviz ve benzeri yatırım unsurlarında tuttuklarını ifade ediyorlar. Öte yandan belediyenin nihai hedef, dükkanlar, benzinlik ve arsa satışlarıyla yaklaşık 200 milyon TL gibi bir gelir kaydetmek.

Editör: Ali ARASLI