Uşak’ta eski SSK hastanesi olarak bilinen ve Uşak Devlet Hastanesi’nin eski binasının yıkılıp, yerine ağız ve diş sağlığı ve sağlıklı yaşam merkezi ile 112 istasyonu kurulacak.

Bir dönem Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) olarak hizmet veren ve günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu olarak adlandırılan SGK tarafından kurulan Uşak Sigorta Hastanesi’nin binaları yıkılıyor.  Uşak’ta uzun yıllar SSK Hastanesi olarak çalışan ve 2006’da, sağlıkla dönüşüm programı kapsamında 1 Eylül Devlet Hastanesi olan binanın yıkımı için ekipler çalışmaya başladılar.

Uşaklı doktorlar Filistinli Müslümanlar için sessiz yürüyüşe devam etti Uşaklı doktorlar Filistinli Müslümanlar için sessiz yürüyüşe devam etti

sigorta hastanesi

Eski sigorta hastanesinin bulunduğu bölgedeki tüm binaların yıkılacağı ve yaklaşık 1 ay içinde bölgedeki tüm molozların temizleneceği kaydedildi. Binaların yıkılmasının ardından, bu alanın nasıl kullanılacağına dair açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili Opr. Dr. İsmail Güneş, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin TOKİ’deki binasının kent merkezine uzak olduğunu ve bu nedenle bu bölgeye taşınacağını söyledi.

sigorta hastanes2

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ VE 112 İSTASYONU

SSK hastanesinin bulunduğu yere ağız ve diş sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi ve 112 istasyonu kurulacağını belirten AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “İlimizde uzun yıllar sigorta hastanesi olarak bilinen ve sonrasında devlet hastanesine dönüşen binamızın yıkımı başladı. Buradaki yıkımın ardından Dörtyol’daki eski hastanemizin de yıkımı gerçekleşecek. TOKİ’deki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kısmen devam edecek ve buradaki bina da Sağlık Ocağı olarak hizmet verecek. Sağlık yaşam merkezinde, obezite, tansiyon, kanser ve benzeri hastalıklarla mücadele hizmeti verilecek. Hastaneye gitmeden burada hizmet alabilecekleri bir birim oluşturulacak. Yine Dörtyol’daki eski hastane binası da yıkılıp yerine 250 yataklı hastane yapılacak. Bu alanlar şimdiye kadar olduğu gibi amacına uygun kullanılacak” dedi.

sigorta hastanes1

Söz konusu yatırımın ne zaman hayata geçeceğini dair bilgi veren Güneş, “Söz konusu çalışma için şu ana kadar her hangi bir ihale yapılmadı ve proje aşamasında. Yatırıma aldırılması lazım ve bunun için Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı tarafından onaylatmak gerekiyor. Depremden dolayı yatırımların çoğu bölgeye yöneldi ve yatırıma aldırmak biraz zaman alsa da mutlaka sağlanır” diye konuştu.

Editör: Ali ARASLI