Uşak Karaağaç Mahallesi'nde park halindeki otomobil aniden yandı! Uşak Karaağaç Mahallesi'nde park halindeki otomobil aniden yandı!
Uşak’ta 2014 yer altına alınması gündeme gelen yüksek gerilim hatları, hala kent merkezinden geçiyor. Yer altına alınması durumunda kentteki önemli bir görüntü kirliliğinin ortadan kalkması planlanan hatlarla ilgili şu anda her hangi bir çalışma yok. Konuyla ilgili görüştüğümüz TEİAŞ 6. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de şu anda ve uzun vadede böyle bir planın bulunmadığını aktardı. Uşaklı vatandaşın söz konusu çalışmaya dair beklentisi, yaptığımız görüşmelere göre uzunca bir süre mümkün olmayacak gibi.
Yüksek Gerilim

YAVUZ SULTAN SELİM CADDESİ’NİN ÖNCESİ VE SONRASI 2’YE BÖLÜNMÜŞ

Uşak’ta yüksek gerilim hatları uzunca bir noktadan geçiyor. At çiftliğinin bulunduğu bölge, Yavuz Sultan Selim Caddesi, Şekerevlerinin bir bölümü ve buradan da kentin kuzey bölgesindeki Cuma pazarına kadar uzanıyor. Cuma pazarının yanı başındaki trafo merkeziyle bu sayede bağlantı kuruluyor. Yüksek gerilim hatlarının yer altına alınması için daha önce bazı girişimlerde bulunuldu. 2014-2019 dönemi Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu konuda çalışmalar yapılacağını bildirmişti. Hatların bir bölümünün yer altına alınması için çalışma yapıldı. Yavuz Sultan Selim Caddesi’ndeki gerilim hattının bir bölümü alındı. Spor salonunun önündeki hatlar alınırken, sonrasındaki göbekte ise gerilim hattı devam etti.
Yüksek Gerilim2

MALİYETİ ÇOK YÜKSEK BİR İŞ VE ŞU ANDA BÜTÜN YATIRIMLAR DEPREM BÖLGESİNDE

Konuyla ilgili görüştüğümüz TEİAŞ yetkilileri, söz konusu çalışmanın şu anda gündemde olmadığını belirtti. Maliyetlerin yüksek olması ve şu anda deprem bölgesine yönlendirilen yatırımlar, bu durumun günümüzdeki sebebi olarak biliniyor. Fakat uzun vadede de böyle bir çalışma gündeme alınacak gibi durmuyor. Çünkü maliyetlerin çok yükselmesi söz konusu çalışmayı güç kılıyor. Enerji sektöründe faaliyet gösteren bazı yetkin isimler, bunun yerine trafo merkezleri kurulmasının daha makul olduğunu belirtiyor. Kentin ilçelerindeki köklü sorunlar çözülmeden böyle bir çalışmanın da olması pek mümkün görülmüyor. 
Editör: Ali ARASLI