Akıllı telefonlar artık vücudumuzun bir parçası gibi bizimle her yere geliyor. Akıllı telefon ve bilgisayar teknolojisinin yararlı çok, ama sakıncaları da yok değil. Tiktok, Reels, youtube Short ve benzer uygulamalar giderek yayılıyor. Eskiden uzaktan kumandayla yapılan zapingin yerini, küçük ekrandaki bu uygulamalar aldı. Psikolojini iyi okuyan ve çocukları minik ekranda tutmayı başaran uygulamalar tehlikeli olabiliyor.
tablet (4)

Çocuk sussun diye verilen telefon en büyük baş belası oldu!

Telefon sadece yetişkinleri değil, küçük çocukları da oyalıyor. Hatta çoğu anne ve baba, oyalansın diye çocuklarının eline birer tablet tutuşturuyor.

Anlık sessizlik ve çocukları oyalamanın sonunda ise dijital çağ mağduru anne ve babalar türüyor. Ergenlik çağına geldiğinde, bu çocuklardan telefonu almak, kale fethetmeye benziyor.  İstanbul, İzmir, Manisa ve Türkiye’nin her ilinde benzer sorun var. Uşak’ta da anne ve babaların en büyük kaygılarının başında çocuğum acaba neyi izliyor? sorusu geliyor.

Dark Web ve diğer kötü niyetli yazılımlar da işin başka bir boyutu oluyor.  

Mehmet Pala, Uşak'ta film ve dizi oyuncusu olmak isteyenlere ders ve sertifika verecek Mehmet Pala, Uşak'ta film ve dizi oyuncusu olmak isteyenlere ders ve sertifika verecek

tablet (1)

Orhan Toker, Uşak’ta mağdur anne ve babalara yol gösterecek!

Dijital mağdur ebeveynler  için Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bir program organize etti. Türk araştırmacı yazar ve bilişimci Orhan Toker, 22 Kasım 2023 Çarşamba, Uşak’ta olacak.

Etkinlik öncesi Uşak Belediyesi bir paylaşım yaptı.

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü şu mesajı verdi:

“Dijital dünya çocuklarımızın kolay kandırılabileceğini biliyor. Bunu kullanarak onlara ulaşıyor. Bizim görevimiz onları zor kandırılır yapmak olsun.”

Orhan Toker (Dijital Baba) (@dijital_baba) / X

Biletler ücretsiz ve dijital mağdurlar mutlaka katılsın

Açıklama şöyle sürdü:

“Türk araştırmacı yazar ve bilişimci Orhan Toker "Dijital Çağda Ebeveyn Olma" konulu söyleşini yapacak. Toker, imza günüyle 22 Kasım 2023 Saat 19:30'da Atatürk Kültür Merkezinde sizlerle.

Ücretsiz biletler Atatürk Kültür Merkezi Bilet Satış Noktasında.”

UŞAK PORT HABER///

tablet (2)

Editör: Ali ARASLI