Uşakspor, Iğdırspor'a 2 golle mağlup oldu Uşakspor, Iğdırspor'a 2 golle mağlup oldu

Uşak’taki cirit takımları, cirit talimatnamesi nedeniyle aldıkları boykot kararından caydı. Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu’nun yeni cirit talimatnamesine tepki gösteren takımlar, turnuvalara katılmama kararı aldı. Uşak kulüpleri, Ankara’da yapılan Hasan Sarol Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası’na katıldı. Turnuvada Uşak Ürünköy ve Uşak Çakırlar atlı cirit kulüpleri yer aldı. Söz konusu takımların, daha önce federasyona yönelik boykot kararından vazgeçtiği görüldü. Konuyla ilgili bilgi veren yetkili bir isim, cirit takımlarının karardan vazgeçtiğini belirtti.

Dereceye kalan yukarıda Uşak takımlarının yanı sıra; Genç Bozkuşlular, Genç Osman, Eşme Üç Eylül ve Bir Eylül cirit takımları da yarışıyor.

CİRİTÇİLER BOYKOT KARARI ALMIŞTI

Öte yandan Ciritçiler, federasyonun hayata geçirdiği cirit talimatnamesine tepki olarak boykot kararı almıştı. Geçtiğimiz aylarda Uşak Belediyesi de bu karar nedeniyle yerel lig oluşturdu. Talimatnamede itiraz edilen konuların başında sporcuların can güvenliği geliyordu. Edindiğimiz bilgilere göre ciritçilerin karardan vazgeçtiği öğrenildi.

Uşak ve Erzurum arasında ezeli bir cirit rekabeti bulunuyor. Uşak ve Erzurum takımları her yıl Türkiye şampiyonası için yarışıyor.