Uşak Belediyesi, şehitler için bir yürüyüş yaptı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Uşaklı gençlerimiz eğlenmesi gerektiğinde eğlenmesini bilir. Ama vatan söz konusu olduğunda hepsi cepheye koşar” dedi.

Eşme-Uşak arasındaki kazanın ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler’deki sürgünlerle ilgili şok 'Sendika' iddiası! Eşme-Uşak arasındaki kazanın ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler’deki sürgünlerle ilgili şok 'Sendika' iddiası!

Uşak Belediyesi, Kuzey Irak’ta şehit düşen askerlerimiz için yürüyüş düzenledi. Uşak Belediyesi eski hizmet binasının önünde toplanan sivil toplum kurumları yürüyüşe destek verdiler. Yürüyüşe Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da katıldı. Yürüyüşte terör örgütü PKK’ya karşı sloganlar atan grup, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’na kadar ilerledi. Dev Türk bayrağıyla yürüyüş yapan gruba, bazı vatandaşlar da destek oldu. Bayraklı yürüyüşün ardından, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın bir açıklama yaptı.

Şehit3-1 

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, terör örgütü PKK’nın amaçlarına ulaşamayacağını söyledi. Başkan Çakın, şöyle konuştu:

“Çok anlamlı bir amaç için yürüyüşümüzü yaptık.  Şehitlerimizin üzüntüsünü hala yaşıyoruz. Biz bu memleketi şehitlerimiz sayesinde kazandık ve bir avuç teröriste de vermeyiz. Bu topraklardan hiçbir zaman ayrılmayacağız. Bu topraklara zarar verenlere karşı kanımızın son damlasına kadar savaşmaya hazırız. Ben inanıyorum ki, Uşaklı gençlerimiz eğlenmesi gerektiğinde eğlenmesini bilir. Ama vatan söz konusu olduğunda hepsi cepheye koşar. Bizler bugüne kadar vatan uğruna canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi de saygı ve minnetle anıyoruz”.

Şehit2-1

Belediye Başkanı Çakın’ın ardından AK Partili Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul da bir konuşma yaptı. Şehitlerin ruhu için dualar edildi ve meydanda toplanan vatandaşa tavuklu pilav, ayran ve çay ikram edildi.  

Şehit1-1

Editör: Ali ARASLI