Uşak’ta, geri dönüşüm hurda işi yaparak hayatlarını kazanan Barış ve Seda Madan çiftinin ekmek teknesi olan kamyonetleri çalındı ve 1 haftadır çalınan kamyonetlerini aramaktan, evlerine ekmek götüremez oldular. Edinilen bilgiye göre; Barış ve Seda Madan çiftinin, 20 Ocak 2023 Cuma gecesi, saat 21.45 sıralarında, Cumhuriyet Mahallesi’nin Örnek Evler olarak bilinen bölgesindeki araçları, kimliği belirsiz kişilerce çalındı. Araçları çalınınca polis ekiplerine başvuran Barış Madan, olayın ardından 32 AAN 691 plakalı aracının bulunması için polis ekiplerinden haber beklemeye başladı. 4 günlük sürenin sonunda her hangi bir olumlu haber alamayan Barış Madan, aracını kendi imkanlarıyla aramaya başladı. Kuyucak yolu ve Örnek Evler güzergahındaki esnaftan ve apartmanlardan güvenlik kamerası kayıtlarını istemeye başlayan Barış Madan, bu yüzden bazı emniyet mensuplarından uyarı aldığını ve kamera görüntüsü toplamasının yasal olmadığının kendisine bildirildiğini belirtti. Aracının bulunması için Yeni Sanayi'de Ramazan Vural isimli usta ve tamirci esnafı ve Gökçe Mobilya’nın sahibi İbrahim Gökçe’nin kendisine yardımcı ve destek olduğunu ifade eden Barış Madan, “Benim ekmek teknem gitti ve bir yudum huzurumuz kalmadı. Şimdi aracımı kendim arıyorum ve ararken güvenlik kamerası kayıtlarına bakıyorum. Fakat ben bu işi yaptığım için de bir emniyet mensubundan uyarı aldım. Bunun üzerine aracımın aranmadığını ve kendim aramak zorunda kaldığımı ifade ettim” dedi. 

"HIRSIZLIK ŞUBENİN PAZARTESİ GÜNÜ BAKACAĞI SÖYLENDİ, ŞAŞIRDIM"

TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi

Barış Madan, Ben hafta sonu akşam aracım çalındığında Cumhuriyet Karakoluna gittim ve bir gelişme olup olmadığını sordum. Oradaki memur bey bana Cumartesi ve Pazar hırsızlık şubenin çalışmadığını ve pazartesi bakabileceklerini söyledi. Eşimle beraber bu cevaba şaşırdık. Ne diyeceğimizi bilemedik. Benim aracım gerek olduğu gibi veya yanlış vaziyette hiç fark etmez yeterki bulunsun. Benim aracımın akıbeti belli olsun" ifadesini kullandı.

YAĞMURUN ALTINDA EKMEK TEKNEMİ ARIYORUM

“Uşak halkı ve gerek çevremdeki arkadaşlarım kadar, arama yapılsaydı benim şu anda belki mağduriyetim gidecekti” diyen Barış Madan, şöyle konuştu: “Benim yanımda 2 kişi durdu biri Ramazan isimli tamirci bir arkadaşım ve diğeri de Gökçe Mobilya’nın sahibi İbrahim Gökçe oldu.  Sağolsun İbrahim Gökçe’nin talebi üzerine polis ekipleri daha sıkı aramaya başladılar. Bu sefer de benim topladığım kamera kayıtlarını onlar da aldılar. Benim aracımın en son Kemalöz Pazaryerinde görüldüğü ve bir daha izine rastlanmadığını ifade edildi. Şimdi eşim kredi çekecek ve ben borç harç bu işi yapmaya çalışacağım. Bu benim ekmek teknem sonuçta, 4 günden beri neredelerdi. Ben bu yağmurun altında arabamı arıyorum”.

EKMEK TEKNEMİZE KİM GÖZ DİKTİ?

3 yaşında bir kızlarının olduğunu ve 1 haftadır evlerine ekmek götüremediklerini dile getiren Seda Madan da, “Kim bu ekmek teknemize göz diken. Böyle bir şey olabilir mi? Uşak gibi küçük bir ilde asayiş diye bir şey yok. Adamlar buhar olup uçtu diyorlar araba. Hani nerde çalışma illa birilerinin canının mı yanması lazım. Biz kime gidelim. Araç kaybolalı 1 hafta olacak ve biz 1 haftadır ekmek yiyemiyoruz. Uşak halkı sosyal medyadan bunu paylaşıyor ve halkımız duyarlı ve biz artık gerekli mercilere sesleniyoruz. Bu kişilerin bulunmasını istiyoruz. Biz arabadan da geçtik artık ve bunu yapan kim? Eşim sabah 7’de çıkıyor ve evimizde ne dirlik ne de düzen kaldı. Gecenin 1’ine kadar eşim arabayı arıyor. İçişleri Bakanlığına yazdım ve bana araştırma sürüyor diye cevap verildi. Ama biz tatmin olmuyoruz, çünkü ateş düştüğü yeri yakıyor” ifadesini kullandı.

ARACI BULANA 50 BİN TL VERECEKLERİNİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDULAR

Öte yandan Seda ve Barış Madan çifti, araçlarını bulana 50 bin TL ödül vereceklerini de duyurdular. Madan çiftinin ortak kullandığı facebook hesabında, “Aracımız 20 Ocak 2023 cuma gecesi saat 21:47’de, Uşak Örnek evleri Cumhuriyet mahallesinden çalındı. Polisler en son kamera kayıtlarında Kemalöz pazar yerine kadar ulaştı. Aracımızı bulan ve bizi yanına kadar götüne (50.000) elli bin lira vereceğiz. Ön kaputta kocaman akrep resmi var plaka 32 AAN 691.  İletişim numaram:05389605369”.a

Editör: TE Bilişim