Uşak Öğretmenevi ve Uşak Valiliği’nin önünden geçen Doğan Özkaraman Caddesi’ndeki parke taşlı yol asfalt olacak. Çalışma süresince yol araç trafiğine kapatılacak.

öğretmenevi5

Havaların ısınması ve yağışların dinmesiyle, Uşak’ta altyapı ve yol çalışmaları sıklaşmaya başladı ve bu kapsamda, Öğretmenevi, eski Orhan Dengiz Anadolu Lisesi ve Uşak Valilik binasının önünden geçen Doğan Özkaraman Caddesi’ndeki parke taşların yerine asfalt döşenmesine karar verildi.

öğretmenevi4

Bugün itibariyle başlayan çalışmalar kapsamında, cadde üzerinde bulunan parke taşların söküleceği ve kaldırım çalışmasının ardından, yolun asfaltlanacağı ifade edildi. Bugün, caddeye sevk edilen Uşak Belediyesi’ne bağlı araçlar, buradaki parke taşlarının sökümüyle birlikte, yeni kaldırım malzemelerini ve yönlendirme levhalarını getirecekler. Parke taşlar kalktıktan sonra, yolda asfaltlama çalışması yapılacak ve çizgilerle yönlendirmeler sağlanacak.

Daha önce Banaz Orman İşletme Müdürlüğü yapan Şahin Dönertaş, şehit düştü Daha önce Banaz Orman İşletme Müdürlüğü yapan Şahin Dönertaş, şehit düştü

öğretmenevi3

TRAFİK 3 İLA 4 GÜN AKSAYACAK

Doğan Özkaraman Caddesi, bulunduğu konum nedeniyle, Zübeyde Hanım Caddesi’nin kent merkezi ve Stadyum kavşağından gelen araçların buluştuğu bir nokta olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle Zübeyde Hanım Caddesi’nin 1 Eylül Stadyumu ve karşı istikametindeki bağlanan kısmından trafik verilmiyor.

öğretmenevi2

Zübeyde Hanım Caddesi’nin stadyum kavşağa çıkan karşı istikametinden devam eden trafik, diğer bölümde kesildiği için sürücülerin alternatif güzergahları kullanması gerekiyor. Yol çalışması hakkında kısa bir açıklama yapan Uşak Belediyesi yetkilileri, “Burada bir asfaltlama çalışması olacak ve bunun için mevcut parke taşları sökülecek.

öğretmenevi1

Sökülen parke taşları, belediyenin ihtiyaç duyduğu diğer mahalle ve sokaklara aktarılacak. Kaldırım taşları da aynı şekilde sökülecek ve daha sonra kullanılacak malzemelere dönüşecek. Buraya yeni bir kaldırım ve asfalt atacağız. Yol çalışması süresince trafik aksayacak ve sürücülerimiz bu dönemde alternatif yolları kullanmalılar” dedi.
Öte yandan geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’ndan başlayan altyapı çalışması nedeniyle de kent merkezinde trafik bir süreliğine aksamıştı.

KAPALI OLAN GÜZERGAH ŞÖYLE:

Editör: Ali ARASLI