İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, son dönemlerde akaryakıt ve diğer ürünlerdeki fiyat artışları üzerine bir açıklama yaptı. Uşak’ta da son dönemlerde, bir çok ürün ve hizmetin fiyatına zam geldiğini belirten Obalı, yaşanan sorunların faturasını hem esnafın hem de vatandaşın ödemek zorunda kaldığını söyledi.

Dar gelirli vatandaşın yaşanan hayat pahalılığı altında ezildiğini belirten İYİ Parti Uşak İl Başkanı Obalı, “Uzun yıllar boyunca uygulanan hatalı politikalar sonucunda, seçim sürecinde atılan sloganlarla popülist vaatlere karşı rasyonel bir zeminin varlığından söz edebilmek mümkün değil. Bunun yerine, bütün faturayı dar gelirliye kesen, vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atan bir yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir” dedi.

obalı1

OBALI: ADI KONMAMIŞ BİR IMF PROGRAMI VAR
Sabundan, kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alındığını, buna karşın  servetten elde edilen kazançtan vergi alınmadığını belirten Obalı, şöyle dedi: “Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken küçük, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanmamaktadır. AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Bugün Türkiye’de adı konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarları aynı konuda eleştiren AKP iktidarının, bugün IMF reçetelerini savunduğu, uyguladığı ve en adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır”.

obalı

Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı! Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı!

Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın eridiğini belirten Obalı, “Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir. İki ay önce, seçimin arifesinde 19.58 TL olan ABD Doları bugün 26.12 TL’ye gelmiştir. Yine iki ay önce, seçimlerin arifesinde benzinin litre fiyatı 21.14 TL’yken bugün litre fiyatı 35.90 TL olmuş ve iki ay içindeki artış oranı yüzde 70’i bulmuştur. Bu düzene karşı mücadelemiz sürecektir ve hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bütün kadrolarımızla birlikte milletimizin sesi olacağız” dedi. 

Editör: Ali ARASLI