Uşak Valiliği vatandaşı 7 Eylül 2023 Perşembe günü için saat vererek uyardı. Uşak Valiliğinden yapılan açıklamaya göre kentte öğlen saatlerinden itibaren şiddetli yağış bekleniyor ve bu yağış nedeniyle ani sel ve su baskınları görülebilir. Yer yer kuvvetli ve gök gürültülü olması beklenen yağışlar akşam saatlerinden itibaren Afyonkarahisar yönünde daha etkili olacak.

Uşak'ta genç kızın izinsiz görüntüsünü çeken şahıs yargılanacak! İzinsiz çekim yapmanın cezası kaç yıl hapis? Uşak'ta genç kızın izinsiz görüntüsünü çeken şahıs yargılanacak! İzinsiz çekim yapmanın cezası kaç yıl hapis?

Ulaşımda olası akmasalar nedeniyle vatandaşı uyaran Uşak Valiliği, gerekmedikçe trafiğe çıkılmamasını ve yağışın görüleceği saate kadar işlerin yapılmasını istedi. 

ESNAF:  NE KADAR DİKKATLİ OLURSAK OLALIM İŞYERİMİZİ YİNE SU BASIYOR

Öte yandan kentteki esnaf, yağışlarla ilgili yapılan uyarıların yerinde olduğunu fakat altyapıyla ilgili geniş çaplı bir çalışmanın gerektiğini dile getiriyor. Altyapının güçlendirilmesi gereken Otogar, Küçük Çarşı, Halit Ziya Ortaokulu civarı, Hakkı Yağcı Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, İsmetpaşa Caddesi, Dere Sokak, Besni Caddesi ve İslice Mahallesi civarında çalışma isteniyor.

BİR DİĞER NOKTA DA HALK KONUTLARI CİVARI VE SİVASLI YOLU ÜZERİ

Öte yandan kentte altyapını ihtiyaç duyulan 2 kritik bölge daha bulunuyor. Halk Konutları civarı ve Özdilek Kavşaktan girilen Sivaslı yolu üzerinde de mutlaka bir altyapı çalışması gerekiyor. Kentteki yağmur sularıyla önlem için İller Bankası nezdinde de bir çalışmaya kaçınılmaz gözüyle bakılırken, Uşak Belediyesi yönetiminin bu konudaki plan ve programları henüz tam anlamıyla bilinmiyor.

Editör: Ali ARASLI