Uşakspor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden en güçlü takımlardan Iğdırspor’a 2-0 mağlup oldu. Alagöz Holding’in uhdesinde ligde mücadele eden Iğdırspor, bugün Uşakspor’u ağırladı. Uşakspor, son dönemlerdeki kötü sonuçlara bu maçta da devam etti. Ligin parasal anlamda güçlü takımlarından Iğdırspor’a 20’de Mert Örnek ve 40’da da Halil İbrahim Sönmez’in golleriyle mağlup oldu.

Uşakspor’un mağlup olduğu Alagöz Holding Iğdırspor, ligde 3’üncü sırada ve kafaya oynayan bir takım. Takımın sponsoru olan şirket, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımına da maddi destek sağlıyor.

Eşmeli sporcular, Uşak'a 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya getirdi Eşmeli sporcular, Uşak'a 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya getirdi

Uşakspor’da ise parasal sorunlar nedeniyle takımda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Uşakspor’un ligde toparlanması ve ayakta kalması için maddi destek lazım. Fakat kentten kayda değer bir sponsorluk ve benzeri katkılar yok.

Uşakspor taraftarı da takımdan umudunu kesmiş durumda. Uşakspor’un 3. Lig’e düşüp tekrar üst lige çıkması için de ciddi maliyet gerekecek.

UŞAK PORT HABER//

Editör: Ali ARASLI