Uşak Belediye Başkanı, Çakın: Uşakspor'a bütün kent sahip çıkmalıydı fakat olmadı Uşak Belediye Başkanı, Çakın: Uşakspor'a bütün kent sahip çıkmalıydı fakat olmadı
Son haftalarda kötü sonuçlar alan Uşakspor, bugün de Bursa İnegöl’de 3 puan kaybetti. Geçtiğimiz hafta Fethiyespor’a evinde mağlup olan Uşakspor, bu hafta İnegöl deplasmanına gitti. İnegölspor deplasmanına çıkan Uşakspor, bu maçı da 2-0 kaybetti.
Yakup Özhan’ın yönettiği maça Uşakspor, tam kadro çıktı.
Maçın ilk atağını yapan İnegölspor, 2’inci dakikada golü buldu. Maç başlar başlamaz atağa kalkan İnegölspor, Cengiz’le ilk golü attı. Uşakspor rakibi karşısında 1-0 geriye düştü.
Golden sonra oyun hakimiyetini eline alan İnegöl, 16’ıncı dakikada Uğur Mustafa’yla ikinci golü kaybetti. Uşakspor, rakibi karşısında 2-0 geriye düştü.
Golden 4 dakika sonra Uşaksporlu Ömer Faruk’un atağında hakem penaltı noktasını gösterdi. Uşaksporlu Cem, penaltıyı gole çeviremedi. Cem’in sert şutunu kaleci Bekir Sevgi kurtardı. Uşakspor, penaltı kaçırdığı maçın ilk yarısını 2-0 mağlup tamamlandı.
Maçın ikinci yarısında da gol olmadı ve 90 dakikanın sonunda Uşakspor, 3 puanı İnegöl’de bıraktı.
UŞAKSPOR'A YENİ BİR SAHİP ARANIYOR
Öte yandan Uşakspor'un içinde bulunduğu kötü durum nedeniyle geçtiğimiz günlerde Ural Aküzüm bir açıklama yaptı. Takımı aldığı dönemde kentteki bazı çevrelerce adeta "Roman Abramoviç" gibi tanıtılan Ural Aküzüm, kötü gidiş nedeniyle bir çağrı yaptı. Aküzüm, takımla ilgili ciddi tasarruflara açık olduğunu kaydetti. Bu çağrı, sahibinden.com üzerindeki 'ciddi alıcılar' arasın mesajı olarak algılandı. 
Editör: Ali ARASLI