Serhat Pekmezci’ye yönetimi devredilen Uşakspor’a 17 yeni oyuncu geldi. Ural Aküzüm’ün bir süre önce takımın yönetimini devrettiği Serhat Pekmezci ve ekibi, takıma 17 yeni isimi getirdi. Buna göre Eskişehir’den İdris Öztürk ve Torosgücü’nden Yusuf Can Kutlu takıma alındı. Takıma Pazarspor kalecisi Mehmet Akif Önal da transfer edildi.

DEFANSA 8 YENİ OYUNCU GELDİ

Aziz Yıldırım: Atatürk'ün adını ortaya koyup popülizm yapmamalılar Aziz Yıldırım: Atatürk'ün adını ortaya koyup popülizm yapmamalılar

Uşakspor’un son maçta yediği gollerden sonra en fazla önem defansa verildi. Defansta stoper mevkiinde oynayan Nazilli Belediye’den Değer Mehmet Çakmak, Orduspor’dan Batuhan Berkay Fındık ve İskenderun’dan Bayram Enes An Uşakspor’la sözleşme imzaladı. Sağ bekte oynayan Zonguldak Kömürspor’dan Koray Tekin Bulman ve Belediye Derincespor’dan Yusuf Cebeci de Uşaksporlu oldu. Sol bekte forma giyen Karabük İdmanyurdu’ndan Yasin Özdemir ve Keçiören’den Halil Fatih Açıkgöz de Uşakspor defansına alındı. Sivas Dört Eylül’den ön libero Halil Can Cemali de Uşakspor’a yeni alınan oyunculardan biri oldu.

ORTA SAHA VE FORVETE YENİ İSİMLER ALINDI

Uşakspor’un orta sahasına da Amasyaspor’dan Tayyarcan Aytekin ve Sivas Dört Eylül’den de Abdullah Berk Keleş takviyesi yapıldı. Takıma 10 orta saha 10 numara olarak da 2 yeni oyuncu katıldı. Karatay Termal’den Emre Pehlivan ve GMG Kastamonuspor’dan da Efe Mustafa Çetin Uşakspor’a taze kan olarak geldi. Uşakspor’un ileri uçlusuna da Sivas Dört Eylül’den Tan Yavru ve Karatay Termal’den de Yusufhan Çalık dahil oldu. Uşakspor’un yeni transferlerle kötü gidişata son vermesi bekleniyor. Takımın en azından 3’üncü lige düşse dahi burada tutunması için böyle bir ekip kurulduğu ifade ediliyor.

Editör: Ali ARASLI