Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı

Uşak’ta 1 buçuk yıl önce inşaatına başlanan, Millet Bahçesi’ne ait yer altı otoparkı ve çevre düzenlemesiyle ilgili çalışmalar devam ederken, projenin bitmesi gereken süreyi çok daha fazla aşacağı görülüyor. Yeraltı otoparkında belli bir aşamaya gelindiği ve buraya ayrıca bir binanın da inşa edilmeye başlandığı gözlenirken, 400 iş gününde bitecek olan çalışma hala bitirilemedi.

Otopark Inşaat444

TOKİ’nin müşavirliğini Tümaş Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş.’ye 15 Aralık 2022’deki ihaleyle verdiği çalışmaya, 26 Ocak 2023 günü başlandı. Projenin yükleniciliğini ise Derinsu PJR. İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Antsu Madencilik Mimarlık İnşaat Emlak ve Nakliye Maden Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklaşa üstlendi. 3 firmanın aldığı ihalenin bedeli ise 212 milyon 361 bin TL olarak bilgilendirme levhasında görülüyor.

Otopark Inşaat333
Mayıs 2023 genel seçimlerinden önce başlayan çalışmanın tamamlanması için 400 iş günü esas alınarak, 29 Şubat 2024’te bitmesi öngörüldü. Fakat çalışma başladığı tarihten başladığı bu yana belli bir aşamaya gelirken, işin tamamlanıp bitirilmesi ise yıl sonunu aşabilir. Normal şartlarda 4 ay önce tamamlanıp faaliyete geçmesi beklenen otopark ve sosyal donatıların hala tamamlanmaması ve bölgenin inşaat halinde beklemesi, bu bölgeden gelip geçen vatandaşları rahatsız ediyor. Gece saatlerinde buradan geçmeye korkan vatandaşlar, çalışmanın bir an önce bitmesini ve vaat edilen sürenin daha fazla aşılmamasını bekliyor. 

Otopark Inşaat222
UŞAK LİSESİNİN BAHÇESİDE MİNİK KUM TEPELERİ VE İNŞAAT TEMELİ VAR
Uşak Millet Bahçesi projesi, 2014’te seçilen ve 2019’a kadar görev yapan dönemin Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından başlatıldı. Kent park olarak başlayan proje kapsamında, burada Uşak Lisesi’nin de aralarında bulunduğu okullar yıkıldı.  Yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda, sadece Milli Eğitim Müdürlüğü, Kız Meslek ve Endüstri Meslek Liseleri’nin atölyeleri kaldı.

Otopark Inşaat111

Nurullah Cahan’dan sonra göreve gelen Mehmet Çakın ve ekibi, buradaki projeyi değiştirdiler ve TOKİ işbirliği ile çalışmanın tamamlanması için protokol imzaladılar. Anlaşma yapıldıktan sonra araya giren pandemi ve kurdaki oynaklık nedeniyle hiçbir firma buradaki ihalelere girmedi. İhale seçime çok az bir süre kala, ancak yapıldı ve çalışmalar da böylelikle başlamış oldu. Uşak Lisesi ve Besim Atalay Ortaokulu’nun daha önce bahçesi olan alanlara yapılan yer altı otoparkı nedeniyle, burada kumdan küçük tepecikler de dikkat çekiyor. 

Editör: Ali ARASLI