Özkan Yalım, açıklama yapma gereği duydu! Özkan Yalım, açıklama yapma gereği duydu!

Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mehmet Çakın, bir süredir yapımı için çalışmaların sürdüğü 3. Sanayi Sitesinin tamamlanacağını söyledi. Uşak Belediyesi’nin bir süredir yapımıyla ilgili çalışmaları sürdürdüğü 3. Sanayi Sitesi, Uşak Deri Karma OSB ile Ovademirler Mahallesinin ortasında yer alıyor. Uşak 3. Sanayi Sitesinde 850 işyeri olacak ve proje yaklaşık 1 milyon 240 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Burada otomotiv, tekstil, demir doğrama, gıda ve mobilya alanındaki sektörler ağırlıklı olarak yer alacak. Dükkanların büyüklüğü 100 ila 500 metrekare aralığında değişecek. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, geçtiğimiz günlerde bölgedeki tapu devirlerinin yapıldığını bildirdi.

434173142 1559971504888515 6269474617505860717 N

SANAYİ BAKANI MEHMET FATİH KACIR, BÖLGEYİ ZİYARET ETTİ

Dün kenti ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’la bölgeyi ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan Çakın,  bölgenin önümüzdeki günlerde esnafın hizmetine sunulacağını kaydetti. Sanayi sitesinin önündeki engellerin kalktığını belirten Başkan Çakın, şu ifadeleri kullandı:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır ile; geçtiğimiz haftalarda tapularını kooperatifimize devrettiğimiz ve dükkanların yapımına başlanan 3. Sanayi Sitesi'ni ziyaret ettik.  Yeni yatırımcılarımızın yer sorununu çözecek, istihdama önemli bir katkı sunacak 3. Sanayi Sitesi’nin önünde ki engelleri kaldırıp dükkanların yapımının başlamış olmasını görmekten büyük memnuniyet duyduk. Güçlü destekleriyle daima yanımızda olan Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hükümetimizin desteğiyle 3. Sanayi Sitemizin tüm dükkanlarının yapımını en kısa sürede tamamlayacağız”.

Editör: Ali ARASLI