Uşak Belediyesi'nin bünyesindeki Çayzade ve diğer tesisleri, yeni bir şirkete geçiriyorlar Uşak Belediyesi'nin bünyesindeki Çayzade ve diğer tesisleri, yeni bir şirkete geçiriyorlar


AK Parti ve MHP arasında bir anlaşma yapıldı ve buna göre yerel seçim ittifakının haritası netleşti. MHP Genel Merkezi’nden dün yapılan açıklamada, MHP’nin Manisa ve Mersin’in dışında büyükşehirlerde aday çıkarmayacağı bildirildi. 
MHP adına açıklamayı yapan Feti Yıldız, kalan 51 ilin 29’unda ortak aday çıkaracağını bildirdi. 
Uşak’ta MHP’nin ve AK Parti’nin seçimlere nasıl gireceği de bu açıklamayla merak konusu oldu. MHP Genel Merkezi, henüz hangi illerde ortak adayla girileceğini açıklamadı. 
AK Parti Genel Merkezi’nden de her hangi bir bildirim yapılmadı. Uşak’ta her 2 partinin yöneticilerinden aldığımız kulis bilgilerine göre, AK Parti ve MHP ayrı ayrı aday çıkaracak. 
AK PARTİ VE MHP UŞAK’TA BAĞIMSIZ SEÇİME GİRECEK
Edindiğimiz bilgilere göre AK Parti ve MHP Uşak’ta seçime bağımsız girecek. AK Parti’nin muhalefetin de adaylarını hesaplayarak böyle bir yöntem izlediği düşünülüyor. Uşak’ta mevcut Başkan Mehmet Çakın’ın tekrar aday olma ihtimalinin de yüksek olduğu belirtiliyor. AK Parti Genel Merkezi’nin geçtiğimiz hafta yaptığı anketin de sonucu değiştirmeyeceği yönünde, parti tabında bir kanı oluşmuş durumda. AK Parti tabanı, söz konusu anketin tıpkı temayül gibi formalite olduğunu düşünüyor. 
MHP’NİN ADAY ADAYLARI VAR!
Uşak MHP’deki görüştüğümüz bazı isimler de yüksek bir ihtimalle seçimlere bağımsız girileceğini bildirdi. MHP’den Uşak Belediye Başkan aday adayı olan bazı isimler var. Fakat adayın kim olacağı ise MHP tarafında henüz net değil.
KULİS: ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI