AK Parti ve MHP’nin ayrı ayrı aday çıkaracağı iller belli oldu. Buna göre MHP’nin ve AK Parti’nin seçimlere Uşak’ta ayrı ayrı girmeleri kesinleşti. Bir süre önce AK Parti ve MHP kurmayları, büyükşehir ve diğer illerde hangi partinin aday çıkaracağına dair açıklama yaptı. Buna göre bazı illerde ortak adayla seçime girilmesi kararlaştırıldı. Büyükşehirlerin yanı sıra diğer illerde de ortak aday kararı verildi. 22 ilde adayların ayrı ayrı çıkması kararlaştırıldı. AK Parti ve MHP’nin ayrı aday çıkaracağı iller arasında Uşak’ta yer aldı.

Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor

2019’DA DA AYRI AYRI ADAYLAR ÇIKTI

Uşak’ta AK Parti ve MHP, 2019’da da ayrı ayrı adaylarla seçime girdi. O dönemde AK Partili Mehmet Çakın ve MHP’li Mehmet Fatih Erdoğan, ayrı ayrı aday olmuştu. MHP o dönemde 3’üncü parti olurken, AK Parti az bir farkla seçimi kazanmıştı. Uşak’ta geçtiğimiz yerel seçimde AK Parti ve İYİ Parti yarıştılar. Bu seçimde ise; İYİ Partili Muhammet Gür’ün eski oyunu alıp almayacağı tartışılıyor. MHP’nin çıkaracağı adaya göre İYİ Parti’nin oy oranı belli olacak.

AK PARTİ’DE PARTİ İÇİ KÜSKÜNLERİN SAYISI FAZLA

Bu seçim AK Parti’deki sıkıntı ise parti içindeki küskünlerin sayısının fazla olması. AK Parti’de 14 Mayıs seçimlerinde Fahrettin Tuğrul’un tepeden inme aday gösterilmesi tepki topladı. 2019’da da aday belirleme sürecinde, benzer durum oluşmuştu. AK Partili yöneticiler, küskünlüklerin partiyi olumsuz etkilemeyeceğini düşünüyor. AK Parti’nin yine kentte birinci parti olacağı ve küskünlüklerin bireysel bazda kalacağı düşüncesi de hakim.

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI