Geçtiğimiz günlerde kendisine bir gönderme yapan Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’a yanıt veren AK Parti Milletvekili İsmail Güneş, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“ÖZKAN YALIM PARAYA ÇÖKMEK İSTİYOR”

“AK Parti iktidarlarında pek çok köye sosyal amaçlı salonlar yaptık. Ahmetler köyü de büyük bir köy ve buraya da sosyal amaçlı bir salon yapılacaktı. Ahmetler köyü 2011 yılında belediyelikten düştüğünde, kasasında artı parayla Özel İdareye devroldu” diyen Güneş, şöyle devam etti:

“Buradaki bir salonu Özel İdareye yaptırmak doğaldır. Ben Bütçe ve Strateji Başkanlığından bu parayı İl Özel İdaremize aktarttım. İl Özel İdaremize yük düşmeden bunu yaptıralım dedik. 2023 Aralık sonu itibariyle 15 milyon TL, Uşak Belediyesi’nin hesabına geçti. Ben bunun 5 milyonu Uşak Belediyesine kalsın dedim. Ulubey ve Uşak Belediyesi arasında 10 milyonluk yol anlaşması yapıldı. Bu para, belediyenin kasasına girdi. Bu para borçlara veya memur ödemelerine harcanmış olabilir. Bunu bilemem ve bizim beklentimiz belediyenin sözleşmeye uymasıdır. Özkan Yalım şimdi bizim parayı çökmek için ve sözleşmeye uymamak için bir takım bahaneler uyduruyor. Taç giyen baş ağırlaşır ve makamın da bir ağırlığı vardır. Herkes bu ağırlığa göre hareket etmelidir.”

“Yalım arsasını otel alanına çevirmek için 400 bin Euro bağış yapmış”

Güneş, şöyle konuştu: “Kimin ne hayır yapacağını Allah bilir. Özkan Yalım, babası adına okul yaptırdı ve sağolsun. Bugüne kadar Uşak’ta Özkan Yalım kadar ben okul yaptırdım diyen ve milletin başına kalkan bir adam görmedim ben. Verdin bir yumurta öldürdün dürte dürte derler. Özkan Yalım 1 koyup 5 almasını bilmiştir. Sivaslı’ya okul yaptırıp ve bunun dışında devlet desteğiyle 2 otel yaptırmıştır.

Kart aidatlarının geri verileceği bilgisi doğru mu? Kart aidatlarının geri verileceği bilgisi doğru mu?

Özkan Yalım Başkanımızın çok hayırsever olduğunu duydum. Mehmet Çakın başkanken, Özkan Yalım’ın 400 bin Euro yardım ettiğini duydum ve takdir edecektim. Ama niye bu yardımı ettiğinde baktığımda, Festiva’nın karşısında yer alan benzinlik ve arsasının ticari alan ve turizm alanı ilan edilmesi için bu yardımı yapmış. Demek ki karşılıksız değilmiş. Kendisi belediye başkanı ve şimdi istediği yere otelini yaptırır. Ben vatandaşımızı bilgilendirmek istedim ve vakitlerini aldığım için özür diliyorum. “

Editör: Ali ARASLI