Uşak'ta dün yoğun yağış görüldü ve gün boyu hava yağmurluydu. Bugün ise kar karışık yağmur bekentisi var. Dün Uşak'ta en fazla yağış Banaz Oman Sahası olarak bilinen bölgeye düştü. 28,2 kilogram/metreküp bir oranda yağışın düştüğü Banaz Orman Sahası'nda kentin önemli su kaynağı Murat Dağı var. 

Ayırca Küçükler Barajı ve Baltalı Göleti'nin bulunduğu bölgeye de yaklaşık 24 kilogram/metrekare oranında yağış düştü. Bu yağışlar barajlardaki doluluk oranını artırdı. Uşak'taki yağış miktarına yakın bir seviyede, İstanbul'da yağış oldu ve barajlarda yaklaşık 1,64 oranında doluluk sağlandı. Takribi Uşak'ta barajlarda da yüzde 1'in üzerinde bir doluluk sağlamış durumda. Uşak'ta en fazla yağış miktarı, Banaz Orman Sahasına 28,2 kilogram/metrekare düştü. Banaz ilçe merkezine 27,7 kilogram/metrekare, Banaz'ın; Baltalı köyüne 23,6, Bahadır köyüne 22,6 ve Ahat köyüne de 22,2 kilogram/metrekare yağış düştü. Uşak Merkez'de en fazla yağışı havalimanının bulunduğu bölge 20,6 kilogram/metreküple aldı. Uşak Merkeze ise 15,6 kilogram/metreküp yağış düşerken, kent ortalaması 18,55 kilogram/metreküp oldu. 

Uşak'ın yakın komşusu Selendi'ye de çok yağdı

Uşak'ın yakın komşusu Manisa Selendi'ye de çok fazla yağış düştü. Selendi 40 kg/m2'nin üzerinde yağış aldı. Selendi'nin bazı köylerinde de 35 kg/m2 seviyesinin üzerine çıkıldı. Manisa'da en çok yağış alan 5 yer şöyle:

Manisa, Akhisar, AKHİSAR/KARAKÖY ORMAN DEPOSU 41,4
Manisa, Selendi, SELENDİ 40,0
Manisa, Yunusemre, MANİSA 39,2
Manisa, Gölmarmara, GÖLMARMARA 37,9
Manisa, Ahmetli, AHMETLİ 37,2

İZMİR'DE EN ÇOK YAĞIŞ DÜŞEN BÖLGELER VE MİKTARLARI (KG/Metrekare) X

İzmir'de de yoğun yağış görüldü ve Bornova orman sahası 75,4 kilogram/metrekare yağış aldı. İzmir Balçova, Bornova, Güzelbahçe, Konak ve Bayındır en fazla yağış alan yerler oldu. İzmir'de il genelinde 22,20 kilgoram/metrekare yağış düştü. Fakat İzmir'in bir çok noktasını sel aldı. İzmir'deki rakamlar şöyle:

İzmir, Bornova, BORNOVA ORMAN SAHASI 75,4
İzmir, Balçova, BALÇOVA 67,8
İzmir, Bornova, BORNOVA/ZEYTİNCİLİK ARŞ.(TAGEM) 64,6
İzmir, Güzelbahçe, GÜZELBAHÇE 56,5
İzmir, Konak, İZMİR BÖLGE 54,6
İzmir, Bayındır, BAYINDIR / ÇINARDİBİ KÖYÜ 53,3
İzmir, Narlıdere, NARLIDERE 53,2
İzmir, Karabağlar, İZMİR ÇATALKAYA RADAR SAHASI 46,5

Aydın'da en çok yağış düşen 5 nokta;

Aydın, Kuyucak, KUYUCAK/MUSAKOLU KÖYÜ 28,7
Aydın, Çine, ÇİNE/BAHÇEARASI KÖYÜ 26,0
Aydın, Çine, ÇİNE/KAVŞİT EKİP ORMAN SAHASI 24,7
Aydın, Kuşadası, KUŞADASI 23,2
Aydın, Söke, SÖKE 20,8
Aydın, Bozdoğan, BOZDOĞAN 19,6

Uşak'ta unutulmaya yüz tutan eşyalar bu mezatta satılıyor Uşak'ta unutulmaya yüz tutan eşyalar bu mezatta satılıyor

UŞAK PORT HABER///

Editör: Ali ARASLI