Uşak Belediyesi’nin kadınlara yönelik faizsiz kredi uygulaması sona erdi Uşak Belediyesi’nin kadınlara yönelik faizsiz kredi uygulaması sona erdi
Uşak Belediye Meclisi bugün CHP’li Özkan Yalım’ın başkanlığında toplandı. Toplantıda belediyeye ait düğün salonları, Şehit Mehmet Kara ve diğer yüzme havuzu kullanım ücretleri görüşüldü. Aynı karar kapsamına seçimden 15 gün önce önceki dönem Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın tamamladığı Çocuk Kente girişten de para alınması gündeme geldi. Uşak Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki kararla, belediyeye ait düğün salonları ile tesislerin kullanımı için ücretlendirmeler belirlendi.

DÜĞÜN SALONU FİYATLARI 17 BİN TL’Yİ BULUYOR

Uşak Belediyesi’nin Bölme’deki düğün salonunun kapalı ve açık kullanım bedelleri Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 13 bin TL olarak belirlendi. Daha önce ücretsiz olan uygulama, haftanın diğer 4 gününde ise 10 bin TL yapıldı. Aynı tesisteki temizlik ücreti ve gelin tahtı gibi unsurların kullanımı 2’şer bin olmak üzere güncellendi. 
Aynı karar kapsamında, Şehit Mehmet Kara ve diğer belediye yüzme havuzu girişleri ve kurs ücretleri de zamlandı. Buna göre yüzme havuzu yetişkin 70 TL’den 150 TL’ye ve öğrenci de 30 TL’den 60 TL’ye çekildi.

ÇOCUK KENT GİRİŞİ PARALI OLDU

Mart ayının ortasında, önceki dönem Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tarafından açılışı yapılan, Kalfa Korusu’ndaki Çocuk Kent girişi de ücretli hale geldi. Çocuk Kent isimli merkeze girişin ücreti bedava olmaktan çıktı. Bu kararla beraber Çocuk Kent’e girmek ve aktivitelerden yararlanmak için kişi başı 20’er TL ücret alınmasına karar verildi. Çocuk Kent’e giren 0-7 yaştan hala ücret alınmayacağı da kararla belirlendi. Söz konusu karar, CHP’li Belediye Başkanı Özkan Yalım ve partililerinin oylarıyla kabul edilirken, AK Parti, İYİ Parti ve MHP’li üyeler bu zamlara ve Çocuk Kent’in ücretli olmasına olur vermedi.
ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI