Bebek Bakıcısı Hizmetleri Bebek Bakıcısı Hizmetleri
Uşak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde cep harçlığı ve öğlen yemeği dahil yaşlı bakım kursu açıldı. 3 ay devam edecek olan kursun sonunda sertifika verilecek kursiyerler, huzurevi ve hastane gibi kurumlarda çalışabilecek. Kamu ve özel kurumlarda yaşlı bakım sertifikası olanlara ileri dönemlerde iş imkanları doğacak.
3 AY KURS VE HARÇLIK VERİLECEK
Uşak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde ücretsiz kurs açılıyor. Kurs bünyesinde has ve yaşlı özbakım eğitimleri verilecek. 3 ay sürecek olan kurs boyunca, kursa devamlı katılım olacak. Kursa devam edenlere, ay sonunda 600’er TL teşvik verilecek. Aynı zamanda kursiyerlerin öğlen yemekleri de Uşak SYDV tarafından karşılanacak. Kurum bünyesinde verilecek olan eğitim için şimdiden kontenjanlar doldu ve 60 kişiyle eğitimler Aralık ayından itibaren başlıyor.
2 BAKANLIKTAN ONAYLI SERTİFİKA
Kursu başarıyla bitirenlere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Söz konusu sertifikayla hastaneler ve huzurevi gibi kurumlarda iş imkanları da doğacak. Kurslara bu dönemin ardından Mart 2024 itibariyle tekrar açılacak.
YAŞLI VE HASTA BAKIMI CİDDİ BİR İHTİYAÇ OLDU
Son yıllarda gelişen teknoloji ve büyük aile yapısından çekirdek aileye geçişle birlikte, bu alanda bir ihtiyaç ortaya çıktı. Önceleri oğlu ve geliniyle kalan yaşlılar, artan rekabet ortamı ve değişen aile yapısıyla özbakıma ihtiyaç duyar hale geldi. Bu nedenle Huzurevlerinde kontenjanlar büyük oranda dolu. Uşak ve bir çok ilde anne ve babasına bakacak eleman arayanlar var.
UŞAK PORT HABER///
Editör: Ali ARASLI