Uşak'ta yolu dar olan okul önlerine yapılan sağlı-sollu parklar ve buna ilaveten servis ve diğer araçların yaptığı ikinci sıra parklar, trafikte aksaklıklara neden oluyor. Bugün Küçük Çarşı'da bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu önünde, sağlı sollu park eden araçların yanına, midibüs tipi bir servis de ilave park etti.

trafik çile1

Park eden servis aracının yanından geçmeye çalışan şehiriçi nakliye kamyonu, adeta bir mühendislik çalışması ortaya konurcasına geçti ve aradan geçen süre zarfında, otogar kavaşağa kadar uzun araç kuyrukları oluştu. 

trafik çile2

BU TÜR SIKIŞIKLIKLAR SADECE UŞAK'A MI ÖZGÜ?

Bu tür otoparklar nedeniyle oluşan trafik sıkışıklıkları sadece Uşak'ta mı yaşanıyor bilinmez, ama kentte oto park alışkanlığı konusunda ciddi sorunlar var. Sabah saatlerinde benzer görüntüler diğer okullarda da yaşanıyor. Yağmurlu havalarda ise okul önleri tam bir curcuna oluyor. 

Okulların yanı sıra, kent merkezinde de 2 aracın park edeceği yere tek bir otomobilin park ettiğini çoğu zaman şahit oluyoruz. Hatta bazen bir motosiklet bir aracın kaplayacağı yer kadar, alan kapyalabiliyor. Kentte otopark ve sorununu çözmek için yapılan bazı çalışmalar var, fakat bugüne kadar ne yapılırsa yapılsın bu sorunlar bir türlü çözülmedi. 

Saçlı ve Özerdem'de çalışan kadınlarla buluştular Saçlı ve Özerdem'de çalışan kadınlarla buluştular

Geçtiğimiz günlerde  Uşak'ı ziyaret eden motosikletli youtuberler dahi trafiği görünce Uşak'ı büyük şehir sanmıştı.