Uşak Belediye Başkanı seçildikten sonar A Takımını kurması beklenen Özkan Yalım’ın yardımcıları hemen hemen netleşti. Başkan Yalım’ın yardımcı kadrosuna siyaseten; Mehmet Akif Şanlı, Halil Arslan ve Reyhan Aydın’ı ataması bekleniyor. Bunun dışında memur kadrosundan da Serap Saruhan ve Serpil Keskin’in atanacağı kulislere yansıdı. Fakat bir kısım medya, geçtiğimiz dönem İmar Müdürü Serpil Keskin’in başkan yardımcılığının doğru olmayacağını ve bunun yerine başka isimlerin olmasına dair ifadeler ortaya koydu. İddialar arasında Özkan Yalım’ın otel yapmayı düşündüğü arsadaki imar düzenlemesi de gündemde yer aldı. Söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Konuyla ilgili görüştüğümüz bir kaynak, Serpil Keskin’in tek başına bir alanda düzenleme yapmaya gücünün yetmediğini ve bunların yalan olduğunu ifade etti.

BÖLGEDEKİ KAT SAYISI HALA 7

Benzinlik ve hastane arasındaki bölgedeki tüm hak sahipleri için genel bir düzenleme yapıldığı belirten aynı kaynak, kat sayısının önceki dönemlerde de 7 olduğunu ve kişiye özel uygulama yapılmadığını dile getirdi. Belediyede müdürün işlem yaptığı, komisyonun değerlendirme raporu hazırladığı ve meclisin de son onay merci olduğunu hatırlatan aynı kaynak, şu bilgileri verdi:

“Özkan Bey’e özel bir uygulama bugüne kadar olmadı. Orada çok sayıda hak sahibi var. Ankara İzmir yolundan cephe alanlarda plan notunda dolayı 20 metre üzeri yollarda yüzde 50 kat artışı oluyor fakat emsal değişmiyor. Burada sadece plan uygulama yapılacak şekilde revizyon yapıldı. Bu konuda da tek yetki sanki Serpil Hanım da gibi bir izlenim verilmeye çalışılıyor. Belediyede hiçbir zaman için bir müdür tek başına yetki sahibi olmaz. Hele hele imar gibi önemli konularda müdürün üzerinde çalışan bir komisyon ve meclisin bulunduğunu unutmamak gerekiyor”.

HÜSEYİN UFUK UĞUR İDDİASI YALAN!

Öte yandan Serpil Keskin’in Nurullah Cahan ve Mehmet Çakın döneminde görev yapması üzerinden yapılan haberlerde, Hüseyin Ufuk Uğur detayı gündeme getiriliyor. Serpil Keskin’in Hüseyin Ufuk Uğur’a mesafeli olan Mehmet Çakın döneminde görev yaptığı ise atlanıyor. Daha önce yapılan bir belediye meclisi toplantısında, Mehmet Çakın’ın Hüseyin Ufuk Uğur’u güvenlik marifetiyle dışarıya çıkarmak istediğine de şahit olunmuştu. Buradan hareketle de konunun Hüseyin Ufuk Uğur’la da bir ilgisinin olmadığı ortaya çıkabiliyor.

EDİTÖRÜN NOTU:

Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım’ın doğru bulmadığımız bir çok sözü ve tutumu var. Bunların hepsi bir tarafadır. Fakat burada göreve daha başlamadan kişilerin linç edilmesi hiç doğru değildir. Özkan Yalım’ın ve ekibinin görev sırasında yanlış uygulamalarına, halka söz verip de tutmadıkları vaatlerine ve hamaset üzerinden siyasetlerine sonuna kadar karşı duracağız. ALİ ARASLI//

Editör: Ali ARASLI