Uşak İl Trafik Komisyonu, geçtiğimiz hafta İsmetpaşa Caddesi’nin Dere Sokak ve Hakkı Yağcı Caddesi’yle kesişen kısmını trafiğe kapattı. Buna göre trafik Dere Sokak üzerinden kesildi. Ziraat Bankası aralığı olarak bilinen Hakkı Yağcı Caddesi’nden 1 Eylül Caddesi’nin kesiştiği noktaya kadar trafik yok.

hakkı yağcı-1

Burada bulunan taksi durağındaki esnaf da araçlarını geri geri park ediyorlar. Dere Sokak’tan da Adaş Sokak tarafından araç trafiği akıyor. Dere Sokak’ın kapalı olduğu bölümde ise cadde üzerindeki yeme ve içme mekanlarının paket servis motosikletleri duruyor. Burası şimdiden doğal bir motosiklet park alanına dönüşmüş durumda.

hakkı yağcı2

Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı! Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı!

BİR KISIM ESNAF TEPKİLİ!

Dere Sokak, İsmetpaşa Caddesi ve Hakkı Yağcı Caddesi’nin kesiştiği noktada trafiğin kapanmasına esnafın bir bölümü karşı çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda bir açıklama da yapıldı. Fakat esnafın bir bölümü ise bunu sorun yapmıyor. Tek problemin araçların uzunca bir mesafeden dolaştıktan sonra istedikleri noktaya gelecek olması. Araç sürücüleri için zorlayıcı olan bu durum, yayalar açısından ise avantaj. Cadde üzerinde araç trafiğinin sıfıra inmesi, vatandaşın menfaatine olarak görülüyor.

hakkı yağcı1

YAYALAR SORUN YAŞIYORDU!

Daha önce bu noktada yayalar sorun yaşayabiliyordu. Araç trafiğine kapalı caddenin bir kısmının açık olması iyi bir uygulama değildi. Bu noktada İl Trafik Komisyonunun kararı yayalar tarafından doğru bulunuyor. Kapalı olan kısmın da çok geniş bir alan olmaması ve Hakkı Yağcı Caddesi’nde trafiği kökten kesmemesi de dikkat çekiyor. Uygulama, yayaların geçişlerini kolaylaştırdı. Şu anda caddedeki tek sıkıntı motosikletli sürücülerin tam anlamıyla önüne geçilmemiş olması. 

Editör: Ali ARASLI