Bugün Uşak'ın Ulubey ilçesindeki Blaundus Antik Kentinde teleskopla gökyüzü gözlem etkinliği yapılacak. 

Mehmet Pala, Uşak'ta film ve dizi oyuncusu olmak isteyenlere ders ve sertifika verecek Mehmet Pala, Uşak'ta film ve dizi oyuncusu olmak isteyenlere ders ve sertifika verecek

Teleskopla gözlem etkinliği akşam saat 19.00'da başlayacak. Etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğunu ifade edildi. Uşak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü programın bugün sabah ve akşamki kısmını kentteki basın ve yayın organlarıyla paylaştı. 

Buna göre program  bugün saat 10'da, Uşak Üniversitesi 1 Eylül Yerleşkesi'nde başlayacak ve burada İbrahim Aköz, temel astronomi hakkında konuşacak.

Öğleden sonra, Süleyman Kaynar tarafından Güneş sistemi, asteroidler ve kuyruklu yıldızlar hakkında bilgiler verilecek. Bedişhan Gezer, gezenler ve yıldızlar ve güncel gelişmeleri anlattıktan sonra, Doğan Köseoğlu da yıldızların yaşam döngüsüne değinecek. Uşak'ta astrofotoğrafçılık hakkında Erdi Okan Yılmaz'ın bir sunumu olacak ve Kadir Uluç da ışık kirliliği konusuna yer verecek. 

SAAT 19'DA TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİ

Bilimsel söyleşi programının saat 17.00'da sona ermesi bekleniyor ve programın bundan sonraki kısmının Blaundus'ta devam edeceği, Uşak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından duyuruldu. Saat 19'da başlayacak olan program gece yarısına kadar devam edecek. Programa tüm vatandaşların davetli olduğu ve etkinlikten her hangi bir ücret alınmayacağı bildirildi. 

Editör: Ali ARASLI