Uşak’ta yağışlı hava pazar ve sonrasında görülebilir

MGM haritalarına göre bugün yurt genelinde sağanak yağış beklentisi hakim. Batı Karadeniz’deki bazı illere sarı kodlu uyarı verilirken; Uşak, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Aydın ve Denizli gibi Ege illerinde ani sağanakların beklendiği bildirildi. Türkiye’de Batı Karadeniz hariç diğer illerde yeşil kod hakim olduğu için sel ve benzeri bir durumun olması beklenmiyor.

Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı

UŞAK’TA CUMA VE CUMARTESİ SAKİN, PAZAR YAĞIŞ VAR

Uşak, İzmir, Manisa, Muğla, Aydın ve Denizli’de, Cuma ve Cumartesi günü sakin bir hava bekleniyor. Ege Bölgesi illerinden Kütahya’da ise yarın yağış beklentisi var. Bulutlu olması tahmin edilen havanın, 26 Mayıs 2024 Pazar günü tekrar yağışa çevirmesi ihtimali bulunuyor. MGM hava haritalarına göre havanın 2 günlük aradan sonra tekrar yağışa çevireceğine dair tahminler paylaşıldı.

Pazar gününden sonra, yeni haftaya başlanılan pazartesi de yağış beklentisi hakim.  Uşak, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Manisa ve Kütahya’da hava sıcaklığının 9 ila 31 derece arasında olacağı ölçümlendi. Uşak’ta ise 9 ila 27 derece arasında bir hava sıcaklığı öngörülüyor. Günün en sıcak olduğu saatlerde yağış olmaması durumunda bunaltıcı bir hava olabilir.

BU HAVALAR İNSANI HASTA EDİYOR

Bu havalarda hasta olma durumu daha yoğun olabiliyor. Gündüz sıcak olduğu için tercih edilen ince kıyafetler, akşam saatlerinde serinlikle beraber üşüme hissini artıyor. Bunun sonucunda boğaz enfeksiyonu veya nezle gibi hastalıklar baş gösteriyor. Şu dönemde polen alerjisi olanlar da rahat bir nefes alamıyorlar. Bu nedenle tercih edilen kıyafetlerin özenle seçilmesi gerekiyor.

Editör: Ali ARASLI