CHP’nin toplantısına alınmayan CHP’li Meclis üyesi, Özkan Yalım’dan şikayetçi oldu CHP’nin toplantısına alınmayan CHP’li Meclis üyesi, Özkan Yalım’dan şikayetçi oldu
Uşak’ta yerel seçim önü muhalefet, muhalefete muhalefet ediyor. 2019’da İYİ Parti’den Uşak Belediye Başkan adayı olan Muhammet Gür, meslek buluşmaları kapsamında, Ege’de Yenigün’den Ali Araslı’nın sorularına yanıt verdi. Eski yol arkadaşlarıyla arasında kırgınlık ve küskünlük olup olmadığına dair konuşan Muhammet Gür, rakibinin AK Parti olduğunu söyledi. İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı Gür, şu ifadeyi kullandı: “Muhalefet partisi iktidarla uğraşmak yerine sizinle uğraşıyorsa ve entrika yapıyorsa siz demek ki rakipsiniz”.
CHP’ye katılan Tolga Pirinçci ve diğer eski İYİ Partililer hakkındaki soruya yanıt veren Gür, şöyle söyledi:
“Ben yapı olarak geçimsiz biri değilim. Benimle geçinemeyen kimseyle geçinemez derim. Siyasi olarak her ayrılan bizim için değerlidir. Ayrılmasına üzülürüz. Bazen beklentiler vardır. Gitmeleri kırgınlık mı? Maalesef beklentileri yüksekti bu arkadaşların. Meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı gibi beklentiler. Bu beklentiler karşılanmayınca başka partilere gittiler. Yolları açık olsun. En azından şunu beklerim gittiğiniz yere kötü söz sarf etmeyin. Bu camianın içinde bir çok arkadaşınız ve dostunuz var. Yarın öbür gün ettikleri lafları hatırlarsak bu arkadaşlar gücenir. Şahsım adına kırgınlıklarım olabiliyor. Dost zannettikleriniz sizin adaylığınız döneminde size zarar veriyorsa biraz kırgınlık oluyor. Ama yine de yolları açık olsun.”

“UŞAK’TA CHP, AK PARTİ’YLE UĞRAŞMAK YERİNE İYİ PARTİ’YLE UĞRAŞIYOR”

“Geçmişten bu yana bizim yaşadığımız bir sorun bu. Biz 2019’da AK Parti’yle mücadele ediyorduk ve o gün de başka partiler de bizle uğraştı” diyen Muhammet Gür, şöyle konuştu: “Demek ki biz rakibiz. Muhalefet partisi iktidarla uğraşmak yerine sizinle uğraşıyorsa ve entrika yapıyorsa siz demek ki rakipsiniz. Ben niye diğer partiler üzerine dillendirmedim. Siz sorduğunuz için yanıt verdim. Bugün benim rakibim AK Parti’dir. Ben bundan sonraki süreçte haklarında konuşmam ama bizim üzerimizden algı yapmasınlar.”

“Kazanamazsam siyaseti kökten bırakırım”

Seçimi kazanmaması durumunda ne yapacağına dair soruya yanıt veren Gür, şöyle konuştu:
“Ben bu seçimi kazanamazsam siyasete devam etmeyeceğim. Bunu 14 Mayıs seçimlerinden sonra da söyledim. Hayatımda ilk defa verdiğim karardan döndüm. Parti içi, parti dışı ve genel merkezden gelen talep üzerine aday oldum. İYİ Parti bu seçimde hür ve müstakil olarak seçime girdi ve bu talebi kıramadım. Bu seçimi kaybedersem beni bir daha siyaset sahnesinde görmeyeceksiniz.” HALİL ASLAN
Editör: Ali ARASLI