Saraycık köyünün okulunu devlet ve millet el ele yaptı! Kolejleri aratmayan ve şampiyon çıkaran bir eğitim kurumu oldu Saraycık köyünün okulunu devlet ve millet el ele yaptı! Kolejleri aratmayan ve şampiyon çıkaran bir eğitim kurumu oldu

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sömestr tatili için organize ettiği çocuk şenliği devam ediyor. Uşak Belediyesi 5. Bilim Sanat Çocuk Şenliği adıyla devam eden programlar kapsamında, Ormanlar Kralı Ağustos Böceği isimli oyun sahnelendi. Balıkesir Sanat Merkezi tarafından sahnelenen oyunda, çocuklara yalan ve hırsızlığın kötü ve cezası olan alışkanlar olduğu öğretildi.

Tiyatro1-2

Oyunda çalışkan karınca ve dürüst uğur böceğinin uçarı ağustos böceğini nasıl yola getirdiği anlatılıyor. Çocuklar da danslar eşliğinde oyuna dahil edildi. Ormandaki diğer böcek ve hayvanların yiyecekleri çalan ağustos böceği, uğur böceğinin telkinleriyle çaldıklarını geri iade etti. Ormanlar kralı aslanın tacını da geri vermesi için uğur böceği, ağustos böceğine yardımcı oldu. Hırsız ağustos böceği, biraz da ceza korusuyla doğru yolu bularak, iyi bir orman sakini haline geldi. Oyunu izleyenler arasında yer alan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı  Zeynep Ceylaner, Balıkesir Sanat Merkezi oyuncularından Hilal Şener'e tüm oyuncular adına plaket verdi. 

Hırsızlık2

HER GÜN SAAT 13 VE 16’DA OYUN VAR
Uşak Belediyesi’nin 5. Bilim Sanat Çocuk Şenliği kapsamında, her gün bir oyun sahneleniyor. Önceki gün de Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından, Çikolata Dükkanı adlı çocuk oyunu sahnelendi. Oyunlar, saat 13:00’da ve 16:00’da sahnelenirken, her hangi bir ücret alınmıyor. Yer bulma noktasında çocuklarla birlikte 15 dakika öncesinde sıraya girmekte yarar var.

Hırsızlık4

Editör: Ali ARASLI