Uşak'ta damacana su fiyatları Ocak ayından bu yana yaklaşık yüzde 54 oranında zamlandı. Ocak ayında 32,5 TL olan damacana suyun fiyatı, bu hafta itibariyle 50 TL oldu. 

damacanasuuuu

Damacana su her ay düzenli olarak arttı

Uşak'taki en uygun fiyatlı damacana suyu, da tıpkı benzin ve mazot gibi sürekli zamlanıyor. Zamlar Ocak ayından sonra, özellikle Nisan ayından sonra yoğun bir şekilde gelmeye başladı.

Kentte 32,5 TL olan damacana ilk olarak 35 TL, daha sonra 40 TL ve önceki ay da 45 TL'ye yükseldi.

Deri ve tekstil sektörü son 12 ayda ancak 2 defa eşiği aştı Deri ve tekstil sektörü son 12 ayda ancak 2 defa eşiği aştı

Geçtiğimiz haftaya kadar 45 TL olan damacana suyun fiyatı, 50 TL olarak bu haftaya başladı. 

damacanasuyu4

Su dağıtım kamyoneti su yakmıyor

Damacana suya gelen zamlar, akıllara mazot ve benzin fiyatlarını getirdi. Fiyatlardaki artış hakkında bilgi veren su dağıtım firmaları, "Dağıtımı kamyonetle yapıyoruz ve kamyonet su yakmıyor. Ayrıca personel çalıştırıyoruz ve hepsinin maaşı ve sigortaları yatıyor. Asgari ücrete gelen zamlar ve bizim nakliye giderlerimizle birlikte diğer maliyetler de arttı. İster istemez suya zam yoğun bir şekilde hissediliyor" dedi.

damacansu2

UŞAK'TA ESKİDEN BELKAYA VARDI ARTIK YOK

Uşak'ta önceden Belkaya suyu vardı ve artık kentte bu suyun üretimi yapılmıyor. Belkaya suyu, tarih olarak kentteki çay sohbetlerinde hatıraya dönüştü. Belkaya'nın suyunu haftasonu almak da artık cazip değil. Çünkü akaryakıta gelen zamlar nedeniyle yüklü alınmadığı sürece hiçbir anlamı yok. 

damacanasudamacanasu3

Editör: Ali ARASLI