Uşak'ta her mahalleye 100 fidan projesi başladı. Köylerin mahalleye dönüşmesiyle birlikte 29 mahallesi bulunan Uşak'ta, her mahalledeki parklara 100 fidan dikilecek. Çalışmaların ilki Fevzi Çakmak Parkı'nda yapıldı. 

fidan dikimi1

Uşak'ta baklava ve tatlı üreten firmalara sıkı denetim Uşak'ta baklava ve tatlı üreten firmalara sıkı denetim

Her mahalleye 100 yeni fidan dikileceğini belirten Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, fidan dikmenin önemine istinaden bir konuşma yaptı. Çakın, şöyle söyledi:

fidan dikimi5 copy

"Peygamber Efendimiz diyor ki; “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz.” İşte ağaç dikmek o kadar önemli bir husustur.

Biz de iklim değişikliklerinin, büyük doğal afetlerin ve susuzluğun yaşandığı ülkemizde bunlarla mücadelenin en önemli işlerden bir tanesidir. Ağaç dikmenin bilincindeyiz ve bu kapsamda projemizi başlatmış bulunuyoruz. 

fidan dikimi4

29 mahallemizin tamamında en az 100 ağacımızı toprakla buluşturacağız. Sadece bu 100’er ağaçla kalmayıp, şehrimizin her bölgesinde ağaç dikim seferberliği başlatacağız."

fidan dikimi2

Çakın'ın konuşmasının ardından, Aydın Turan ve Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkoulu öğrencileri fidanları toprakla buluşturdu. 

Can suyu verilen fidanlara çocukların isimleri yazıldı. 

fidan dikimi3 copy

Editör: Ali ARASLI