Uşak’ta ekmek fiyatlarına sessiz sedasız zam geldi. 7,5 TL olan 230 gramlık ekmek 8 TL oldu. Mende tipi köy ekmeği için istenen 4 TL artış ise onaylanmadı ve yılbaşında zam geleceği öğrenildi.

ekmek8

Komisyonun aldığı karar gereği Fırıncılar Esnaf Odası Yönetimi söz konusu zamla ilgili tarifeyi esnafa satmaya başladı. Odadan tarife satın alan esnafın bir bölümü, zammı uyguladı. Şeref Caddesi’nde bulunan bir fırıncı esnafı, “Ekmeğe zam 2 gün önce geldi ve tarife alıp uygulamaya başladık. Bazı arkadaşlarımız bu zammı uygulamadılar. Tahminimiz önümüzdeki hafta tüm fırıncılar bu karara uyarlar” dedi.

ekmek fırın1

Ekmek yıl içinde 3’üncü zammını gördü

Ekmek, Uşak’ta yıl içinde 3’üncü kez zam gördü. Yeni yıla 5 TL olarak giren 230 gramlık ekmek, 14 Mayıs seçimlerinden sonra yüzde 50 zam alarak 7,5 TL’ye çıktı. Artan maliyetleri gerekçe gösteren fırıncı esnafı ilave zam istedi ve yaklaşık olarak 9-10 TL gibi bir fiyat öngörüldü. Fakat ekmeğe zam yapan komisyon, bu rakamı çok buldu ve enflasyonla mücadele için zammı 0,50 kuruşla sınırladı. Bugünden itibaren ekmek 8 TL oldu.

Ünlü ekonomistten asgari ücret tespiti! Beklentinin altında olacak! Ünlü ekonomistten asgari ücret tespiti! Beklentinin altında olacak!

ekmek5

Mende tipi köy ekmeği 1100 gram olarak 30 TL'den satılıyor. 

YASAL UYARI-

Bazı yerel haber siteleri haberlerimizi kullanıyor. Hepsi hakkında suç duyurusunda bulunacağız.