Uşak'ta hava 8 derece soğuyacak! 3 gün üst üste sağanak var! Uşak'ta hava 8 derece soğuyacak! 3 gün üst üste sağanak var!

Uşak Kent Konseyi Başkanı Mehmet Kurnaz, Dünya Engelliler Günü için bir mesaj verdi. Kurnaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, “İlimizde ikamet eden engellilerin istatistiki bilgilerini ve engel nedenlerinin tespitini yapmak, bu bireylere sunulan koruyucu, önleyici ve destekleyici sağlık hizmetlerini geliştirmek, yaşam kalitelerini artırmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Engelli Bilgi Bankası oluşturulmalıdır. Bu veriler doğrultusunda; ilimizde bulunan engelli vatandaşlarımıza koruyucu, önleyici ve destekleyici sağlık hizmetleri çok daha kapsamlı ve en kısa sürede sunulmakta ve yaşam kalitelerinin artırılması sağlanmalıdır” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir açıklama yapan Mehmet Kurnaz, “Daha iyi bir yaşam sürdürebilmelerine, geleceğe daha umutla bakmalarına ve hayattan beklentilerinin karşılanmasına, toplumsal farkındalığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli kardeşlerimizin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Engellilik konusu, yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren önemli bir konudur. Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmeli ve her fırsatta onları kucaklayarak, eşit ve değerli bireyler olduklarını göstermeliyiz” dedi.