Uşak'ta bir süredir eksikliği hissedilen ve çözüm bekleyen konulardan biri olan Uşak Belediyesi'nin e-Devlet entegrasyonu tamamlandı. Yeni sistem özellikle su abonelik başvurusu ve fatura itirazları gibi yoğun talep gören konularda kolaylık sağlıyor. 

Buna göre vatandaşlar e-imar, sicil bilgisi, tahsilat, tahakkuk, beyan, yeni abonelik, borç, fatura bilgisi, arsa metrekare değer bilgisi sorgulama ve diğer konularda tüm işlemlerini buradan başvuru ve takip sürecine tabii tutabilecekler.

Ayrıca sistem üzerinden arsa metrekare birim değerinin sorgulanması, imarla ilgili başvuru ve akıbeti gibi konular da izlenebilecek. 

FATURALARA İTİRAZ ARTIK E-DEVLET'TE

Uşak Belediyesi'nin entegre olduğu e-devlet üzerinden sayaçların tüketim endeksi beyanlarıyla ilgili işlemler yapılacak. Bunun dışında, su faturalarına itirazlar da e-devlet sistemiyle gerçekleştirilecek. Faturalara itirazlar,, e-devlet üzerindeki ilgili sekme veya link tıklandıktan sonra açılacak olan ekranda 'yeni başvuru yap' botunuyla ilerliyor.

su sayacı

Yeni başvuru yapılma sekmesi tıklandığında abone bilgileri ekran üzerine geliyor ve buradan itiraz edilecek yıl ve dönem seçilip, "itiraz başvurusu" tıklanıyor. İtiraz başvurusunda endeks hatalı kısmı işaretlenip, aşağıda bulunan metin kısmına da itirazla ilgili detaylar yazılıyor. Bu yolla yapılan itirazlar, Uşak Belediyesi'nin ilgili birimlerine düşüyor ve vatandaş kuruma gitmeye gerek duymadan faturasını inceletebiliyor. 

su sayacı1

Benzer şekilde aboneliğe bağlı arıza başvurusu da e-devletteki link ve sekmelerle gerçekleştiriliyor. Arıza başvurusu sekmesi tıklandığında "ARIZA TÜRÜ" kısmında "SAYAÇ ARIZA" seçilerek, tıpkı fatura itirazında olduğu gibi açıklama yazılıp başvur butonuna basılarak işlemler hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Bu bölümde arızanın başlangıç tarihi de eklenerek, ilgili birimden destek talep ediliyor. 

Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün! Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün!

İŞTE UŞAK BELEDİYESİ'NİN E-DEVLET ÜZERİNDEKİ TÜM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ LİNK VE SEKMELER...

Editör: Ali ARASLI