Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan ve daha önce bir köpeği öldürdüğü iddiasıyla hakkında yasal işlem yapıldığı belirtilen B.Y., 21 yaşındaki bir kadını cinsel olarak istismar ettiği iddiasıyla tutuklandı.

İddiaya göre 13 Ocak 2022 günü saat 14:30’da rahatsızlandığı için Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Y.G.(21), burada doktor B.Y. tarafından muayene edildi. Daha sonra serum takılan B.Y., kendisine diyazem verdiği iddiasıyla uyutulduğunu ve uyandığında cinsel olarak istismar edildiğini öne sürdü.

İddia üzerine Uşak Cumhuriyet Savcılığı, doktor B.Y.’nin gözaltına alınmasını istedi ve zanlı, mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.

Olayla ilgili görüştüğümüz bazı kaynaklar, konunun adli ve idari anlamda soruşturulduğunu ifade etti.

Hastane kaynakları, olayın olduğu gün, doktor B.Y. ile Y.G.’nin yan yana odaya girdiğinin güvenlik kameralarına yansıdığını ve sabah saatlerinde nöbeti devralmaya gelen bayan doktorun ikiliyi aynı odada, farklı kanepelerde uyurken gördüğünü bildirdi. Y.G.’nin üzerinin giyinik halde yattığı öne sürüldü.

Tutuklanan Uşak Belediye Başkanı nasıl serbest kaldı? Tutuklanan Uşak Belediye Başkanı nasıl serbest kaldı?

Y.G.’nin şikayeti üzerine Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği, doktor B.Y. için açığa alınma talebinde bulundu ve bunun 14 Ocak 2022 günü öğlen saatlerinde Uşak Valiliğine bildirildiğini ve hakkında iddiaların bulunduğu doktorun açığa alındı.

Öte yandan doktor B.Y.’nin 2021 yılında 2 farklı konudan soruşturma geçirdiği, birinden uyarı ve birinden de kınama cezası aldığı öğrenildi. Doktor B.Y.’nin serbest kalması durumunda da açığa alınma işleminin, yasal süreç boyunca devam edeceği kaydedildi.

Öte yandan doktor B.Y.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia eden Y.G.’nin, tutuklanan doktorla daha önce telefon görüşmesi yaptığı da öne sürüldü. Olayla ilgili adli sürecin devam ettiği kaydedildi.ALİ ARASLI///