Uşak ve diğer illerde yapılması beklenen zam, şimdilik teğet geçti! Uşak ve diğer illerde yapılması beklenen zam, şimdilik teğet geçti!

Uşak’ta son 10 yılda iyice yaygınlaşan günlük apart fiyatları 300 TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Eşyalı ve yarı otel konseptinde hizmet veren günlük apart ilanları genellikle sahibinden.com ve diğer sosyal mecralarda veriliyor. Sahibinden.com verilerine göre Uşak’ta, 31 Ocak 2024 Çarşamba itibariyle 49 ilan yer alıyor. Günlük apart kiraları, 300, 350, 400, 450, 500, 600 ve 1000’er TL olarak ilanlara geçidi. 49 ilan baz alındığında kentte ortalama 585 TL günlük apart fiyatı çıkıyor. Günlük apartlar genellikle, şehir dışında gelen günü birlik işi olanlar için tercih ediliyor. Bunun dışında zaman zaman kötü niyetlerle bu mekanları kullananlar da bulunuyor. Uşak’ta geçtiğimiz yıllarda polis ekipleri, bu tür günlük apartlara bir dizi operasyon da yapmıştı. 

BAZI APARTLAR OTEL GİBİ HİZMET VERİYOR
Uşak’ta bazı apartlar, otel konseptinde hizmet veriyorlar. Havlu, şampuan, terlik ve benzeri unsurlar fiyata dahil ediliyor. Bazı apatlarda kişi başına ücret talep edilirken, bazılarında sayıya çok fazla bakılmıyor. Otel fiyatlarına göre daha uygun olan apartlar, bu nedenle en büyük tercih konusu. Kentteki en lüks otelde 2 kişi gecelik konaklama fiyatı 4 bin 250 TL ile 5 bin TL arasında değişiyor. Apartlar, bu haliyle daha düşük gelir grubuna hitap ediyor.

KENTTE TARİHİ TAŞ KONAKTA NOSTALJİ İÇİN KALMAK İSTEYENLER OLUYOR
Kentte en yüksek apart bedeli olan 1000 TL’lik mekan tarihi bir taş konak olarak dikkat çekiyor. İçinde tarihi dokusu bulunan mekanda nostalji yaşamak isteyenler konaklayabilir. Sadece geçmişin havası yaşamak için de bir geceliğine 1000 TL ödemek değer gibi duruyor. 

Editör: Ali ARASLI