Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, ikincisi sona eren Gurbeti Festivali hakkında konuştu. Çakın, “Yurtdışında yaşayan Uşaklı hemşerilerimizin memleket hasretini giderleri için memleketlerinde keyifli zam geçirmek ve buradaki hemşehirelerimizle kaynaşmaları ve güzel vakit geçirsinler diye yapıyoruz. Yoksa sadece eğlensinler diye değil” dedi.

mehmet çakın3

İkincisi sona eren Uşak Belediyesi’nin Gurbetçi Festivali hakkında konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, festivalin yurtdışından gelen gurbetçilerin kentte keyifli zaman geçirmesi ve birlik ve beraberlik duygusunun pekişmesi için yapıldığını söyledi. Uşak’ta bu yıl ikincisi yapılan Gurbetçi Festivali’nin ikincisi, Ekin Uzunlar, konseriyle sona erdi.

mehmet çakın2

Konserden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bir üst lige çıkan Uşak Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nı tebrik etti. Daha sonra Ekin Uzunlar bir konser verdi ve konserin ardından Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, çeşitli hediyeler takdim etti.

mehmet çakın1

Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına girerken kimliklerin alıkonması dikkat çekti Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına girerken kimliklerin alıkonması dikkat çekti

UŞAK’TA GURBETÇİ FESTİVALİ NEDEN YAPILIYOR?

Gurbetçi Festivali’nin denen yapıldığına dair bir açıklama yapan Mehmet Çakın, “Gurbetçi Festivalini öncelikle yurtdışında yaşayan Uşaklı hemşerilerimizin memleket hasretini giderleri için memleketlerinde keyifli zam geçirmek ve buradaki hemşehirelerimizle kaynaşmaları ve güzel vakit geçirsinler diye yapıyoruz. Yoksa sadece eğlensinler diye değil. Bu kaynaşma Türk milletinin birlik ve beraberliğini pekiştiriyor. Bu doğrultuda atılan her adım önemli. Geçtiğimiz yıl Karaağaç Mesire alanımızın açılışıyla yaptığımız gurbetçi festivalimizin bu yıl daha coşkulu ve çok fazla katılımla yeniden gerçekleştiriyoruz. Her yıl üzerine biraz daha koyarak, yurtdışındaki ve Uşak’taki hemşerilerimizi çok daha fazla kaynaştırmak ve sorunlarıyla hem hal olmak için böyle etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

mehmet çakın

Çakın, şöyle konuştu: “Gurbet yolculuğunuza ilk çıkanların sergilerini yad etme imkanı bulduk. O günleri hatırlayıp, ama aynı zamanda şu anda gelinen noktada büyük bir gururla, güçlü bir devletin arkalarında olduğunu hisseden gurbetçilerimiz var. Gurbetçiler Uşak’a geldiğinde, özellikle gençlerimizin daha fazla Uşak’ta kalmalarını sağlayacağız”.

Editör: Ali ARASLI