Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Süleyman Kırdan, kooperatife bağlı üyelerle kahvaltıda buluştu. Kentteki 115 şehiriçi kamyonet ve nakliye işi yapan esnafı temsil eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Süleyman Kırdan, üyelerin geçmiş Kurban Bayramı’nı da tebrik etti. Genel kurul öncesi en güçlü aday olarak görülen Süleyman Kırdan, burada bazı açıklamalarda bulundu.

26 Haziran 2024 Çarşamba günü kooperatifin genel kurulunun yapılacağını kaydeden Süleyman Kırdan, göreve tekrar aday olduğunu ifade etti. Görev süresi boyunca üyelerin sorunlarına çözüm ürettiklerini ifade eden Kırdan, şu andaki en temel sorunlarının artan maliyetler olduğunu kaydetti.

Nakliye Süleyman Kırdan

Kırdan, şöyle konuştu: “Uşak’ta 115 şehiriçi nakliye işi yapan esnafımız var. Kooperatif olarak esnafımızın sorunlarına çözüm üretmek için varız. Yaşadığımız sorunların başında elbette her sektörde olduğu gibi artan maliyetler ve akaryakıt fiyatları var. Bunun dışında ilimizde yaşadığımız en temel sıkıntıların başında trafikteki aksaklıklar geliyor. Genellikle sürücülerden kaynaklı olan sıkıntılar nedeniyle zorlandığımız anlar sık sık oluyor. Yük indirme ve bindirme reyonlarına yapılan araç parkları ve hatalı parklar nedeniyle hem biz, hem de yükünü taşıdığımız esnaf ve vatandaşlar mağduriyetler yaşıyorlar. Sıkıntıların çözümü için gerekli kurum ve kuruluşlardan taleplerde sık sık bulunuyoruz. Çözüm noktasında da gerekli takiplerimiz devam ediyor”.

Banaz Kuşdemir ve Kızılcaören'de orman yangınına müdahale ediliyor Banaz Kuşdemir ve Kızılcaören'de orman yangınına müdahale ediliyor

Nakliye Kooperatif Süleyman Kırdan1Nakliye Kooperatif Süleyman Kırdan1

K PLAKASI OLMADAN ÇALIŞANLAR, İŞİNİ DOĞRU YAPAN ESNAFI MAĞDUR EDİYOR

“Bizim kayıtlı esnafımız K plaka alırken bir dünya masraf yapıyor” diyen Kırdan, şöyle devam etti: “Tüm harç ve vergilerini ödüyor. Fakat buna karşın piyasada, K plaka olmadan taşıma yapanlar da bulunuyor. Uşak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olmadığı halde taşıma işi yapanlar da bizim için haksız rekabet unsurudur. Maliyetleri bize görev düşük olduğu için fiyatlandırmayı kafalarına göre yapabiliyorlar. Burada kayıtlı olan, vergisini ve harçlarını yatıran esnafa haksızlık yapılıyor. Bu konuda da dertlerimizi üst kurumlara bildirdik ve kesin çözüm bekliyoruz”.

Nakliye Kooperatif Süleyman Kırdan

Kırdan, Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin genel kurulunda tekrar göreve talip olduğunu sözlerine ekledi.  

Editör: Ali ARASLI