Ülke genelinde soğuk hava dalgasının etkili olması bekleniyor. Gece Marmara’nın batısında yağış beklentisi var. İzmir’de bugün yağmur az da olsa görülebilir. Çanakkale ve Balıkesir’de de benzer bir durum söz konusu. Bunun yanında önceki gün bir uyarı yapan Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, Perşembe günü bazı bölgelerde kısmen yağış beklendiğini ifade etmişti. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerien göre 9 Kasım 2023 Perşembe günü, Uşak'ta hava bulutlu olacak. Çevre illerde kısmen yer yer yağış bekleniyor. Fakat Uşak'ta bugünün tahminlerine göre Cuma ve Cumartesi güneşli geçecek. Pazar günü ise sağanak yağış beklentisi tahminler arasında var. 

İZMİR HAVA DURUMU

Uşak, Bilecik, Kütahya, Afyon ve Eskişehir'e elektrik veren şirket temizlik yaptı Uşak, Bilecik, Kütahya, Afyon ve Eskişehir'e elektrik veren şirket temizlik yaptı

İzmir'de yağmur bekleniyor. Fakat İzmir'deki yağış sel ve benzeri etkileri olan bir yağmur olmayacak. Yavaş yavaş düşmesi tahmin ediliyor. Fakat bu tahminler anlık gelişmelere göre revize edilebilir. İzmir gibi Aydın, Muğla ve Manisa'da da benzer durum bekleniyor. 

METEOROLOJİ 4 İL İÇİN SARI KODLU UYARI GEÇTİ

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 4 il için sarı kodlu uyarı geçti. Buna göre;

Kastamonu, Bartın, Zonguldak ve Düzce'de ani sağanak yağışlar bekleniyor. Bu kentlerde oturanların sel felaketine karşı dikkat etmesi istendi. 

Editör: Ali ARASLI