Her yıl 3 bin kişinin mesleki ve sanatsal eğitim aldığı Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü USMEK kurslarına başvuru sürece başladı. Kurslara giden yüzlerce kişi her yıl meslek sahibi olabiliyor. 

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde meslek edindirme ve sanatsal faaliyetlere yönelik kurslar için başvuru süreci başladı. Her yıl yaklaşık 3 bin kursiyerin katıldığı ve kısa adı USMEK olan kurslar, sadece Atatürk Kültür Merkezi’nde değil, kentin farklı 6 noktasında yapılacak. Kurslara başvurular Atatürk Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapılıyor. Kurslarda eğitimlerin 15 Ekim 2023 tarihinden sonra başlaması ve yoğunlaşması bekleniyor.

uşak meslek5

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NDEN EĞİTİCİLER GELİYOR

Uşak Belediyesi kursların devamlılığı için yer ve ekipman temini yapıyor. Kurs verecek eğitmenler, Halk Eğitimi Merkezi tarafından belirlenirken, eğiticilik belgesi olanlara göre bir tercih söz konusu oluyor. Burada alanında uzman olan ve işini iyi yapan belgeli eğitmenler tarafından, kursiyerlere mesleki ve sanatsal eğitimler veriliyor.

uşak meslek4

Kurslar duruma göre 2 ila 5 ay arasında değişiyor ve kayıtlar yıl boyunca devam ediyor. Dikilitaş, Karaağaç, Şerafettin Sağıroğlu, Bölme, Huzurkent ve Fatih kurs merkezi ile mahalle konaklarında eğitimlerin devam edeceği ve yakınlık durumuna göre Atatürk Kültür Merkezi’ne de kursiyerler yönlendiriliyor.

uşak meslek3

MESLEKİ VE SANATSAL KURSLAR

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı: Çaresi yok kaçamayacaksınız! Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı: Çaresi yok kaçamayacaksınız!

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü uhdesindeki USMEK’te mesleki kurslar ve sanatsal eğitimlerin yapıldığını belirten Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner, kurslarda verilen meslekler hakkında bilgi verdi. Trikotaj, giyim, stilistik ve kalıp çıkarma, taş boyama ve rölyef gibi alanlarda eğitimler verildiğini dile getiren Ceylaner, “Mesleki kursların yanı sıra sanatsal eğitimler de var. Yaş gruplarına göre bağlama, bateri, koro, keman, ney, piyano ve tiyatro eğitimlerimiz oluyor. Bu yıl, yeni eğitim döneminin başlamasıyla bizler de kurs programımızı başlattık ve başvuru kabulü hızlandı. Tüm vatandaşlarımızı ve özellikle öğrencilerimizi ve kadınlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

uşak meslek1

Editör: Ali ARASLI