Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün! Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün!
Uşak’ta Ulubey Kanyonlarından sonra ikinci zepline parkuru, Kalfa Korusu’ndaki çocuk kent alanına kuruldu. Uşak Belediyesi, önümüzdeki günlerde parktaki tüm unsurları kullanıma açacak.
Uşak’ta sadece Ulubey Kanyonlarında olan ve Ulubey Belediyesi’nin ücret karşılığı isteyenlere kullandırdığı ‘zepline’nin ikinci parkuru, kent merkezine yapıldı.
Z E P L İ N E2
Uşak Belediyesi’nin 2022’de temelini attığı çocuk kent isimli projeye zepline de dahil edildi. Uşak Belediyesi yöneticilerinin yaklaşık 15 gün içinde açımına taahhüt ettiği çocuk kentte bulunan zepline parkuru, yapay göletin üzerinden geçiyor. Zepline parkurunun bir süreliğine ücretsiz olarak kullandırılacağı, fakat ilerleyen dönemlerde cüzi bir ücrette tabi olabileceği ifade edildi. Çocuk kentte zeplinenin yanı sıra; 40 yakın aktivite alanı bulunuyor. Oyun alanları, yürüyüş yolu ve jimnastik sahasına ilaveten seyir terasları da burada dikkat çekiyor.
Z E P L İ N E

ÇOCUK KENTTE 2 SOSYAL TESİS HİZMET VERECEK

Uşak Belediyesi’nin Atapark, Tiritoğlu ve Dörtyol’da kurduğu sosyal tesisler, son yapılan çalışmalarla yaygın hale geldi. 2014 ve 2019 dönemindeki belediye yönetiminin Çayzade olarak kurduğu tesisler, bu dönemde de çalıştı. 2019’da göreve gelen Uşak Belediyesi yönetimi, söz konusu tesislere 3 yeni ilave daha yaptı. Karaağaç göleti, Dikilitaş ve 100. Parkı’na farklı büyüklüklerde kurulan tesis zincirine 2 yeni halka daha eklenecek. Çocuk kentte bulunan 2 farklı mekan, sosyal tesisler olarak hizmet vermeye başlayacak. Çocuk kentte sadece peyzaj çalışmasının kaldığı belirtildi.
Z E P L İ N E4

2019 VE 2024 DÖNEMİNDE 710 BİN METREKARE YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI YAPILDI

Uşak Belediyesi, 123 bin metrekarelik alanı kapsayan çocuk kentte fidan dikimi etkinliği yaptı. Uşak Belediye Başkanı ve AK Partili aday Mehmet Çakın’ın da katılımıyla yüzlerce fidan çocuk kente dikildi. Belediyenin yaptığı ağaçlandırma çalışmalar hakkında verilen bilgiye göre, 2019 ve 2024 döneminde 710 bin metrekarelik alanda yeşil alan çalışması hayata geçti.
Z E P L İ N
Editör: Ali ARASLI