TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi TOKİ'nin Uşak'ta yaptırdığı dev inşaat projesinde göçük meydana geldi

Uşak’ta masaj salonlarına karşı ciddi bir önyargı var. Bu önyargının oluşmasındaki sebep ise bazı masaj salonlarının bu işi fuhuş için araç olarak kullanması.

Geçtiğimiz günlerde polis ekipleri de masaj salonlarına bir operasyon yaptı. Vatandaşın masaj salonlarına karşı olan olumsuz algısını teyit eder bir gelişme de yaşandı. Polis ekipleri masaj salonlarından ruhsatsız tabanca ve fuhuş için yer temini suçlarını tespit etti.

Masaj salonlarına karşı oluşan bu önyargı, ister istemez işini iyi yapanları da etkiliyor. Kurunun yanında yaş da yanıyor. Kötü olan masaj salonları nedeniyle sağlık için hizmet veren işletme sahipleri kendilerini uzun uzadıya ifade etme gereği duyuyorlar.

Uşak’taki bir masaj salonu kadına kadın, erkeğe erkek masör reklamı verdi

Vatandaşta oluşan ‘masaj salonları mutlu sonlu’ yerler imajı nedeniyle, kentteki bir masaj salonu açık hava ilanları verdi. Açık hava ilanlarında, kadına kadın ve erkeğe de erkek masörle hizmet verildiği vurgulandı. Söz konusu masaj salonunun sahibi, daha önce kendi alanında ödüller aldığını bildirmişti.

masaj

Uşak’ta gerçekten masaj ihtiyacı olanlar ne yapmalı?

Uşak’ta gerçekten masaja ihtiyaç duyan vatandaşlar da bulunuyor. Masaj bir fizik tedavi unsuru olarak dikkat çekiyor ve eklem ağrısı çekenler için bir ihtiyaç. Fakat işini kötüye kullananlar nedeniyle, işini hakkıyla yapanların dışında, sağlık için masaja ihtiyaç duyanlar da sıkıntı çekiyor. Gerçek anlamda masaj ihtiyacı olanların yapması gereken gittikleri mekana dikkat etmeleri.  

Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü’nün de bu konuda bir çalışma yapması gerekiyor.

Editör: Ali ARASLI