Uşak 1 Eylül Sanayi Sitesi esnafı Halil Güngör’ün işyerinde yangın çıktı. Güngör’ün oto tamir ve bakım işi yaptığı mekan, çıkan yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Talihsiz olayın ardından Halil Güngör bir açıklama yaptı.

Halil Güngör, esnafın birlik olmadığını ve yangında birkaç kişinin dışında kimsenin kendisine destek vermediğini ifade etti.

Yalım'ın meclis üyesi adayı Kudret Yörük: Şovu bırakın, emekliye 1000 lira sözünüzü tutun Yalım'ın meclis üyesi adayı Kudret Yörük: Şovu bırakın, emekliye 1000 lira sözünüzü tutun

Halil Güngör, 1 Eylül Sanayi Sitesi yönetimine de sitem etti. Halil Güngör, şu sitemlerde bulundu:

“Başımıza bugün böyle bir olay geldi ve Allah düşmanımın başına vermesin. Mesaj atanlar var ve mesaj atmayın yardımcı olun. Başımıza bu olay geldi ve bir an önce ekmek paramızı kazanalım. Bu olay başıma geldi ve zoruma giden durumlar var.

Okan kardeşim, Bayram Demirel, İsa Korkmaz, Barış Meral, Gökhan Kartufan bana birer çırak yolladı. Burayı kaldıralım ve ekmeğinin başına geç dedi. Diğerlerini de gördüm. Sanayi esnafında kenetlenme diye bir şey yok. Bugün benim başıma geldi ve yarın sizin de başınıza gelebilir. Şehir dışından gelenler var.”

DIŞARIDAN BAKTILAR YARDIMCI OLMADILAR!

Halil Güngör, şöyle devam etti:

“Bu sanayi esnafına öyle bir kızdım. Yangın aklıma bile gelmedi. Bu ismini saydıklarıma teşekkür ediyorum. Diğerleri dışarıdan baktılar. Birlik beraberlik bu değildir. Bizim oda başkanı ne iş yapıyor? Burada bir vergi veren bir esnafız. Bu olay bir Suriyeli ve Iraklı’nın başına gelse adamlar birlik olur. Biz niye birlik olmuyoruz? Bugün benim başıma geldi ve yarın sizin de başınıza gelebilir.”

Editör: Ali ARASLI