Uşak Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne bakım evi ve eğitim yaşam merkezi inşa ediyor. 2014’ten itibaren kentte mahalle konakları yapımına başlayan Uşak Belediyesi, bu kapsamda Karaağaç, Dikilitaş ve Aybey Mahallesi’ne mahalle konakları inşa etti. Uşak Belediyesi söz konusu çalışmaları 2019’dan sonra da sürdürdü. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne de Gündüz Bakım evi ve eğitim yaşam merkezi inşaatı başladı. Uşak Belediyesi’nin 8 Kasım 2022 tarihinde temelini attığı merkezin kaba inşaatı büyük oranda tamamlandı. 2 bin 210 metrekarelik bir alana sahip olan merkez, 4 kat olacak. Tesiste konferans salonu, kadınlara özel spor salonu, kurs odaları ve çok amaçlı salonlar yer alacak. Burada salon sporlarına yönelik eğitimler ve turnuvalar düzenlenecek. Tesis hakkında bilgi veren Uşak Belediyesi yetkilileri, mahallenin söz konusu talebi bir süre önce dile getirdiğini aktardı. Uşak Belediyesi yöneticileri, tesisle ilgili ihalenin ardından temelin atıldığını belirtti. Yetkililer, şu bilgileri verdi:

Özkan Yalım, Uşakspor’u almadı! “Ben iş insanıyım” diyerek ağız değiştirdi Özkan Yalım, Uşakspor’u almadı! “Ben iş insanıyım” diyerek ağız değiştirdi

“Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nin böyle bir yapıya ihtiyacı vardı. Mahalle sakinleri daha önce söz konusu talepleri bizlere bildirmişti. Sayın Jülide Sarıeroğlu’nun kenti ziyareti sırasında temelini attığımız tesisimiz, önümüzdeki yılın içinde tamamlanacak ve hizmete açılacak”.

Editör: Ali ARASLI