Uşak’ta Kurtuluş Mahallesi TSM’nin önündeki fiber kutusu devrildi. Kim tarafından ve ne şekilde devrildiği belli olmayan fiber kutusu, internet için büyük önem taşıyor.

Uşak Kurtuluş Mahallesi Toplum Sağlığı Merkezi’nin yanındaki, Türk Telekom’un internet kutusu, devrildi. Üzerinde fiber yazan internet sokak kutusunun devrilen arka tarafına taş tutturuldu. Kutunun ne şekilde devrildiğine dair her hangi bir bilgi bulunmuyor. Kutunun tekrar normal haline getirilmesi için çalışma yapılacağı öğrenildi.  Türk Telekom’un kırsal bölgelerde yaşadığı sorunların bir diğeri de fiber kabloların çalınması. İçindeki bakır nedeniyle çalınan kablolar, milli servete zarar vermek anlamına geliyor.

devrildi1

Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta? Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta?

MİLLİ SERMAYEYE ZARAR VERMEYİN

Öte yandan kentteki kamu araçları, banklar ve üst geçitler zaman zaman kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip ediliyor. Söz konusu durum yoğun olarak alt ve üst geçitlerde yaşanıyor. Üst ve alt geçitlere yazılan sokak yazıları, kırılan camlar veya tahrip edilen diğer bölümlerle ilgili güvenlik kameralarına görüntüler yansıyor. Yetkililer, bu konuda uyarılarını sık sık tekrarlasa da bu tür durumların önüne geçilemiyor.

devrildi

DEVLET MALINA ZARAR VERMENİN CEZASI NE KADAR?

Devlet ve kamu malına zarar vermenin cezası 1 yıldan 4 yıla kadar hapis olarak öngörülüyor. Devlet veya kamu malına zarar vermeyle ilgili TCK’nın 152’inci maddesinde gerekli detaylar aktarılıyor.

Söz konusu maddede, devlet malına zarar vermenin cezası şöyle belirleniyor:

“Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kamu hizmetine tahsis edilmiş veya kamunun yararlanmasına ayrılmış yerde, binada, tesiste veya diğer eşya hakkında verilen zararda faile 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası verilecektir.”

devrildi2

Editör: Ali ARASLI