Son dönemlerde artan döviz kuru ve petrolün varil fiyatındaki artışlar nedeniyle, motorin türü akaryakıta bu gece saat 00.00 itibariyle 1 TL 64 kuruşluk zam geleceği ifade ediliyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz bazı kaynaklar, motorinin bu gece zamlanacağı bildirdi. Buna göre Uşak’ta şu anda motorinin litre fiyatı 22,90 TL bandında görülüyor.

ZAM GELECEĞİ ZAMAN KUYRUK OLUYOR

Uşak’taki bir benzinlik çalışanı, motorine veya diğer akaryakıt ürünlerine zam geleceğine dair duyumların alınmasıyla gece saatlerine doğru yoğun kuyruklar oluştuğunu ifade etti.

Selçuk Geçer, dolardaki düşüş için kritik uyarı yaptı! Paniklemeyin! Selçuk Geçer, dolardaki düşüş için kritik uyarı yaptı! Paniklemeyin!

Zaman zaman motorinin tükendiğini ve İzmir’den gelen tankerin yol boyunca ilçelerdeki şubelere de akaryakıt takviyesi yaptığını belirten aynı çalışan, “Kuyruklar yola taşıyor ve zaman zaman zor anlar yaşadığımız oluyor. Böyle bir dönem daha önce görmemiştim. Bu gece de zam geleceği söyleniyor ve bugün yine buraların yoğun olmasını bekliyoruz” dedi.

Öte yandan benzin ve motorin fiyatlarına daha önce kuruş kuruş gelen zamların son dönemlerde lira bazında olması da dikkat çekiyor.

Editör: Ali ARASLI