İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, devlet okullarında okuyan çocuklara sabah kahvaltısı ve öğlen yemeğini ücretsiz vereceklerini söyledi.

Adana’da konuşan ve geçtiğimiz günlerde Uşak Belediye Başkan adayı olarak Muhammet Gür’ü açıklayan Akşener, şöyle konuştu:

“Fakir ailelerin cebine biraz yardım olsun dedik ve görmemezlikten geldiler. İYİ Belediyecilik söz konusu olduğunda, 2 öğün yemeği arkadaşlarımız belediye bütçesinden verecekler. Yaptığın dakikada Türkiye’nin imkanları var, bunu ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Bunu söyleye söyleye geziyoruz ve kös dinliyorlar”.

Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü! Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü!

1 ÖĞRENCİNİN YEMEK VE KAHVALTI MALİYETİ 100 TL’Yİ GEÇİYOR

Uşak şartlarında dahi bir öğrencinin sabah kahvaltısı ve öğren yemeği maliyeti 100 TL’yi geçiyor. Sabah kahvaltısı için 1 simit ve 1 meyve suyu yaklaşık 30 TL’ye geliyor. Öğlen yemeği de bazı yerlerde 60 ve bazılarında ise 70 TL dolaylarında. Şu anda öğrenci velileri, kitap ve defter giderlerinden fazla yemek parası vermek zorunda kalıyorlar. Devlet, sadece öğlen yemeğini taşımalı öğrencilere ücretsiz olarak ödüyor. Uşak’ta yaklaşık 8 bin çocuk bu imkandan yararlanabiliyor.

Editör: Ali ARASLI