Uşak'ta unutulmaya yüz tutan eşyalar bu mezatta satılıyor Uşak'ta unutulmaya yüz tutan eşyalar bu mezatta satılıyor
Uşak’ta müzik öğretmenliği yapan Himmet Çiçek’in son şarkısı “Kaldır Kolları Havaya 4K” youtube üzerinden yayınlandı. Şarkıda geçen “Paraları koyduk ceplere, Bindik acente ciplere, Barlara gidelim diskoya gidelim, Kopalım yeter bu bizlere, Gazinoya gidelim pavyona gidelim, Eğlenelim yeter bu bizlere” sözleri bazı mecralarda eleştiri konusu oldu.
Öğretmen olması nedeniyle eleştirilere maruz kalan Himmet Çiçek, konuyla ilgili sorularımıza yanıt verdi.
Şarkıyı başka bir ses sanatçısı için bestelediğini belirten Himmet Çiçek, şöyle konuştu:
“Normalde bu şarkıyı ben seslendirmeyecektim. Fakat söylemek bana nasip oldu. Benim şarkımda her hangi bir küfür veya hakaret yok. Eğlenceye gitmek istediğimizde akla neresi gelir, gazino veya barlar gelir. Bu tamamen şarkının senaryosu gereği burada yer aldı. Film ve gerçeği ayırt edecek kadar düşünceye ve zekaya sahibiz. Çoğu ilde ailece gidilen mekanlar var. Kaldı ki benim gazino ve bar alışkanlığım da yok. Neden böyle bir eleştiri geldi bunu anlamış değilim”.

OKULDA ÖĞRENCİLERİME DİNLETMEDİM VE ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMLA DAHİ PAYLAŞMADIM

Müzik öğretmenliği yaptığını kaydeden Himmet Çiçek, şu ifadeleri kullandı:
“Ben öğretmenlik yapıyorum ve buradaki tek sıkıntı benim öğretmen olmam mı? Kaldı ki ben bu şarkıyı okulda ne seslendirdim, ne de öğrencilerime dinlettim. Bizim öğretmenlerle kurduğumuz sosyal medya gruplarında dahi paylaşmadım.”
  
EDİTÖRÜN NOTU: Bu şarkıyı dinledim ve beğendim. Bugün İsmetpaşa Caddesi'nde takı, kıyafet ve benzeri ürünleri satan yerlerde saçma sapan küfürlü şarkılar çalıyor. Bu vesileyle bu konuda da belediye veya ilgili kurumların bir şeyler yapması gerektiğini de aktaralım. ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI