Uşak’ta LGS sınavı başladı, aileler büyük bir heyecanla çocuklarını bekledişak TOKİ Şefkat İlk ve Ortaokulu’nun çevresinde de veliler yoğun bir şekilde beklemeye koyuldu. Velilerin bir bölümü evine geri dönerken, bazıları da buldukları banklarda ve kamyon kenarlarındaki gölgelik alanlarda beklemeye koydu. Okul duvarına yapışarak çocuklarının çıkacağı anı bekleyen velilerin daha fazla heyecanlı oldukları da gözlendi. Bazı veliler, portatif sandalyelerine oturup ve termoslarına koydukları çaylarını içerek çocuklarını bekledi.

 Kentteki 19 okul ve 258 salonda yapılan sınava toplam 3 bin 913 öğrencinin gireceği bildirildi.

Toki̇ Şefkat Okulu1

Birinci oturumu tamamlanan sınavın ikinci oturumu da 11:30’da başladı.

Uşak Üniversitesi’ni korsanlara karşı koruyan uzmana, bir teşekkürü dahi çok gördüler Uşak Üniversitesi’ni korsanlara karşı koruyan uzmana, bir teşekkürü dahi çok gördüler

Uşak Merkez, Eşme, Ulubey, Karahallı, Banaz ve Sivaslı ilçelerinde de sınav yapılıyor.

Sınava giren öğrencilere bir mesaj veren Uşak Valisi Turan Ergün, sınav çevrelerinde tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Toki̇ Şefkat Okulu2

Vali Ergün, şu ifadeyi kullandı:

“Uşak Valiliğimizce öğrencilerimizin çokça emek sarf ederek hazırlandıkları LGS'nin güvenilir ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi adına, sınav merkezlerimizde gereken tüm tedbirleri almış bulunmaktayız.”

Editör: Ali ARASLI